"ההון האנושי מניב את התשואה הטובה ביותר"

סטודנטים לתואר ראשון בהנדסת חשמל, או לתואר שני בהנדסת גז טבעי ונפט, יוכלו לקבל מלגות במימון משרד התשתיות הלאומיות.

אבי חיים , ט"ו באב תשע"א

מזהיר. לנדאו.
מזהיר. לנדאו.
פלאש 90

שר התשתיות, עוזי לנדאו הודיע היום כי משרדו יעניק מלגות לסטודנטים ללימודים בתחום האנרגיה. המלגות, בהיקף של עשרת אלפים ש"ח לשנה לתואר ראשון ו- 50 אלף ש"ח לשנה לתואר שני, יוענקו לסטודנטים שיימצאו המתאימים ביותר לתכנית המשרד לפיתוח כוח אדם אקדמי בתחומי האנרגיה.

לנדאו אמר כי "אתגרים גדולים ניצבים בפני מדינת ישראל בתחום האנרגיה. החשמל, הגז והאנרגיות המתחדשות, הם רק קצה הקרחון. חלק מרכזי וחשוב מעתידנו טמון בלימוד ובמחקר, בראש היהודי שכה ידוע לטובה. כדי שנגיע לנקודה אליה אנו שואפים ישראל חייבת לשלוט בידע ובניסיון המעשי בתחומים אלה. לא די שגילינו משאבים, אנו חייבים, בד-בבד, לשלוט גם בידע ולהכשיר את המשאב האנושי המקומי לפעול כמומחה בתחומו".

עוד הוסיף, "אני מאמין שנושא זה חייב לקבל תמריץ. ככל שכולנו נפעל למימוש הפוטנציאל, כך נוכל לקדם את עצמאותה של ישראל ואי-תלותה באחרים. אני קורא לעוסקים בתחום להגיש בקשות בהקדם. יחד נוכל להגביר את המאמץ הלאומי ולתת מענה לאתגרים הללו".

הפרויקט יוצא לדרך לאחר עבודת מטה שבוצעה על ידי משרד התשתיות הלאומיות בשיתוף גורמי אקדמיה ותעשייה רבים, אשר הציפה את הבעיה במחסור בכ"א מיומן בתחומים וברמות שונות במשק האנרגיה בישראל, החל מחוקרים צעירים וסטודנטים, וכלה באנשי מקצוע מנוסים.

על מנת לאפשר למשק הישראלי לממש את היתרונות האסטרטגיים, הכלכליים והאנרגטיים המונחים לפתחו הגדיר המשרד מספר מקצועות בהם קיים חוסר מהותי בכוח אדם מוכשר ואיכותי, כבעלי חשיבות ראשונית לפיתוח משק האנרגיה הישראלי.

התכנית נועדה להגדיל באופן משמעותי את מספר הבוגרים בתחומים בהם אותרו פערי ביקוש במשק האנרגיה בישראל.  התוכנית תתחיל כבר בשנת הלימודים הקרובה (תשע"ב 2011-2012) ומיועדת לסטודנטים לתארים ראשון ושני במוסדות להשכלה גבוהה בישראל.