וילן: "זה או עיבוד הקרקע או איבוד הקרקע"

"ביטול מכסי המגן על מוצרי החקלאות הישראליים פירושה המידי גזר דין מוות לחקלאות בנגב ובגליל", אמר מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל.

בני משה , ט"ז באב תשע"א

אבשלום וילן
אבשלום וילן
יח"צ
התאחדות חקלאי ישראל תכנס מחר ישיבת חירום של כל ראשי ארגוני המגדלים השונים וראשי תנועות ההתיישבות על מנת להחליט על צעדי החירום המתבקשים. בין הצעדים שישקלו - השבתת מגן כללית של אספקת הירקות והפירות ותוצרת חקלאית נוספת והגברה מסיבית של מחאת החקלאים ברחבי הארץ.
 
מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל אבשלום (אבו) וילן יוצא הבוקר בחריפות נגד המלצות דוח קדמי 2, שלדבריו אינן מטפלות בבעיה האמיתית - פערי התיווך של רשתות השיווק המגיעים למאות אחוזים -  אלא ישיתו גזירות קשות על ענף החקלאות, שיביאו לכלייתו. 
 
"ביטול מכסי המגן על מוצרי החקלאות הישראליים פירושה המידי גזר דין מוות לחקלאות בנגב ובגליל. במקום לטפל בפער התיווך של רשתות המזון , עושה לה ועדת קדמי מלאכה קלה ומכריזה על ביטול מכסי המגן בכל מוצרי החקלאות, כאשר אגורה מכך לא יראה הצרכן. ירידת המחירים בשוק החלב בחודש יולי בשיעור של 2%, מבלי שבוצע כל שינוי במחיר המטרה של החלב הגולמי, מוכיחה כי מי שהביאו לפריצות מוחלטת במחיר לצרכן הן הרשתות והמחלבות ולא הרפתנים והחקלאים. יתרה מכך, אין מדינה אחת בעולם המתירה יבוא חופשי של מוצרי חקלאות מבלי היא מקבלת תמורה לכך".