הרוצח החביא סכין בתפילין

אשר דאהן, החביא סכין בתפילין שנשא, הגיע לבית הרב אבוחצירא ודקר אותו בחזה כשהוא ממלמל: "בשם השם נעשה ונצליח".

עוזי ברוך , כ"ג באב תשע"א

אשר דהן
אשר דהן
צילום: פלאש 90
לבית המשפט המחוזי בבאר שבע הוגש היום (שלישי) כתב אישום חמור נגד אשר דאהן, שרצח בדם קר את הרב אלעזר אבוחצירא לפני כשלושה שבועות.

על פי כתב האישום, דהאן מחסידיו של הרב, נהג להגיע אליו מדי פעם כדי להתייעץ איתו על נושאים שונים. באחד המקרים סיפר דהאן לאבוחצירא כי הוא חושד שאשתו בוגדת בו, אך הרב הציע לו שלא להתגרש ממנה - המלצה שלא מצאה חן בעיניו.

לאחר שקיבל את העצה, חשב הנאשם כי מדובר בהנחיה מוטעית ועל פי כתב האישום החליט להרגו. "הנאשם סבר כי הנחייתו זו של הרב המנוח מוטעית והיא נובעת מחוסר שיקול דעת, כתוצאה מחמדת ממון. בתגובה לכך, גמלה בליבו של הנאשם החלטה להמית את הרב המנוח", נכתב באישום.

כתב האישום מתאר כיצד לקח דאהן סכין באורך 24.5 סנטימטר מהחדר של בנו, והסתיר אותה בתיק התפילין שנשא.

על פי כתב האישום, לאחר שווידא כי הרב מקבל קהל באותו היום, הגיע לביתו בבאר שבע, ונכנס לביתו כשהסכין במכנסיו, מתחת למקטורנו - כדי שיוכל לשלוף אותה בקלות, כך על פי כתב האישום. הנאשם אף כתב מכתב כדי שיוכל להסיח את דעת הרב בזמן הדקירה.

סמוך לשעה חצות עמד דאהן בטור של אנשים שביקשו לקבל עצה מהרב. על פי כתב האישום, כאשר הגיע תורו של דאהן הוא מסר לרב את המכתב ולאחר שמלמל "בשם השם נעשה ונצליח", שלף את הסכין שהיה טמון במכנסיו, ודקר את הרב דקירה אחת בחזה, שגרמה למותו.