1,000 שנים אחרי - הוצאה מחודשת ומנוקדת

ערב אזכרה לציון 39 שנים לפטירתו של הרב דוד כהן - הרב הנזיר, התקיים הערב בירושלים. בערב הושק פירושו לספר "אמונות ודעות".

חזקי ברוך , כ"ח באב תשע"א

הרב יעקב אריאל
הרב יעקב אריאל
חזקי עזראטוען....

יום עיון לציון 39 שנים לפטירת הרב דוד כהן - הרב הנזיר נערך היום (ראשון) בירושלים. במהלך יום העיון הושק פירושו של הרב הנזיר לספר "אמונות ודעות" לרבינו סעדיה גאון שרואה אור לראשונה.

בכנס נכחו תלמידי הרב הנזיר ומבכירי רבני הציונות הדתית בהם: ראש ישיבת ההסדר בקריית ארבע - הרב אליעזר ולדמן, ראש ישיבת ירושלים לצעירים - הרב ירחמיאל וייס, ראש ישיבת 'מרכז הרב'  - הרב יעקב שפירא ועוד.

סדרת הספרים בת שלושת הכרכים הנקראת "דרך אמונה", כוללת פירוש יסודי ומעמיק על דברי רבינו סעדיה גאון בספרו "אמונות ודעות", והוא מהפירושים הספורים שיצאו לאור עד כה על ספר מחשבת ישראל הראשון שנחשב לאבי ספרי מחשבת ישראל. בסופו של הספר מופיעים סיכומיו של רב העיר רמן גן, הרב יעקב אריאל, שהשתתף בשיעורי הרב הנזיר בישיבת 'מרכז הרב' לפני חמישים וחמש שנים.

פירוש זה מצטרף לרשימה ארוכה של ספרי הרב הנזיר שיצאו לאור בשנים האחרונות בידי חברי מכון "נזר דוד", שע"י מוסדות "אריאל": "פתחי הפרדס" על קל"ח פתחי חכמה לרמח"ל, שלושת כרכי כוזרי המבואר, זכו שכינה ביניהם – ענייני קדושת הנישואין, משנת הנזיר – פרקי יומן אישיים, "דודי לצבי" – התכתבות ענפה בין הרב הנזיר וידידו הרצי"ה ועוד.

בכנס נאמו בנו של הרב הנזיר, רבה של חיפה ונשיא מוסדות 'אריאל' - הרב שאר ישוב כהן, רבה של רמת גן - הרב יעקב אריאל, רבו של היישוב גבעת זאב -  הרב יוסף טולדנו ועורך סדרת הספרים שהושקה בערב זה ורבו של היישוב עטרת - הרב עזריאל אריאל.

מנהל ארכיון "נזר דוד" להוצאת כתבי הרב הנזיר, הראל כהן, אמר בכנס כי "בשורה גדולה היא שכעבור כאלף שנה מאז פטירתו של רס"ג מופיע ספרו מחדש לראשונה בהיסטוריה בניקוד מלא. הרב הנזיר ידע להציג את הגותו המעמיקה והיסודית של רס"ג בצורה שגם אדם בן דורנו יוכל למצוא בספר מענה רלוונטי על השאלות האמוניות הקרובות ללבו".טוען....