האם דפני ליף סרבנית גיוס?

"ישראל שלי" טוען כי דפני ליף חתומה על מכתב סרבני גיוס, "מסרבים להיות חיילים של הכיבוש. אנו קוראים לבני גילנו לעשות כמונו"

תגיות: מחאת הדיור
ניר הר זהב , ב' באלול תשע"א

דפני ליף
דפני ליף
צילום: פלאש 90

בשנת 2005 חתמה ליף על מכתב 'סרבנות מצפון' שקרא לצעירים לסרב לשירות בצה"ל, תוך שהוא מאשים את הצבא בביצוע פשעי מלחמה ועינויים, כך מדווח הערב ארגון "ישראל שלי".

"מדינת ישראל מבצעת פשעי מלחמה ורומסת זכויות אדם, תוך זריעת הרס בישובים פלסטיניים..הוצאות להורג ללא משפט, הריסות המוניות של בתים, עסקים ומבני ציבור, ביזה, סגר, עוצר, עינויים.." – אילו מקצת ההאשמות במכתב עליו חתומה, על פי הדיווח, דפני ליף, הנחתם בקריאה: "אנו מסרבים להיות חיילים של הכיבוש. אנו קוראים לבני גילנו לעשות כמונו".

במשך שבועות רבים התעקשה ליף לספר לעם ישראל כי לא שירתה בצה"ל רק מפני מחלת האפילפסיה בה היא חולה. כאשר נשאלה על כך בראיון לפני מספר ימים, נעלבה ליף, נאנחה, הצהירה כי המחלה היא שמנעה ממנה לשרת בצה"ל ואז, במה שנחשד כעת כהצגה, קטעה בגסות את הראיון.

יו"ר ישראל שלי, איילת שקד, אמרה הערב "אם יתברר שאכן מדובר בסרבנית גיוס שאינה בוחלת בדרכי השקר, על מנהיגי המחאה להתנער ממנה לחלוטין ולמדר אותה מכל פעילות באופן מיידי".

את תגובתה של דפני ליף לא היה ניתן להשיג.