'מבקשים שנעזור כדי לדקור אותנו בגב'

איש הרדיו ז'וז'ו אבוטבול הוזמן לדיון בערוץ 10 על ההפגנה אמש, אבל את השנאה שפגש שם כלפי הימין קשה לו לשכוח. "למה השנאה הזו?".

שמעון כהן , ה' באלול תשע"א

מי משלם? ההפגנה אמש
מי משלם? ההפגנה אמש
פלאש 90

איש הרדיו, ז'וז'ו אבוטבול, התארח אמש באולפן ערוץ 10 כדי להביע את עמדתו מול הפגנת המחאה, אולם על מה שהוא ראה במסדרונות הערוץ בכוונתו לספר בתכניתו ב'קול ישראל', והוא אף הודיע למארחיו על כוונתו זו. ביומן ערוץ 7 שוחחנו עמו על השנאה התהומית לימין ולראש הממשלה נתניהו שאותה פגש כשהמתין לשידור.

"זה לא מה שהייתי מצפה למצוא בתקשורת אובייקטיבית", הוא אומר ומדגיש שאת הדברים ששמע לא נעים לשמוע בעיקר בהיותו מוגדר כמייצג צד פוליטי מסוים שאינו מזוהה עם השמאל בישראל.

"השנאה מיותרת", הוא אומר. "אפשר לחשוב אחרת, אבל למה ככה. למה השנאה כלפי ראש הממשלה וכלפי אשתו? מאיפה זה בא? מה הם עשו לכם?" זו הרי מדינה של כולנו וכולנו חיים בה ביחד וכשזורקים בוץ זורקים אותו בסופו של דבר עלינו".

ובאשר למחאה ולמוחים מדגיש אבוטבול כי מדובר במחאה צודקת שכן "יש בעם תחושה שעובדים כל החודש ולא מצליחים לגמור את החודש". עם זאת הוא אינו מקבל מציאות שבה מי שמנהיגה את המאבק חתומה על מסמך שמכנה את חיילי צה"ל 'קלגסים', מי "שהגיעה מכפר שמריהו ומעולם לא חוותה מסכנות".

בהקשר זה הוא מתייחס גם לעליהום שלו זכה בתקשורת העיתונאי שרון גל שהעז לשאול את דפני ליף מדוע לא שירתה בצבא ובשירות לאומי. "זה מפחיד", אומר אבוטבול. "לצד השולט בתקשורת מותר להגיד הכול ולצד השני אסור לדבר. אני לא מבין למה לנו אסור לדבר?", הוא רומא ומזכיר ש"הוכח לאורך כל הדרך שהדרך שלהם נכשלה, אז למה אסור לנו להתבטא?".

ולשאלה שהועלתה בימים האחרונים ולפיה אולי עובדת המניע השמאלני שמאחורי המחאה לא אמורה להיות משמעותית כלל, אומר אבוטבול כי "כשאדם בא שלא בניקיון כפיים ומבקש ממך שתעזור לו להחליף גלגל כשמה שהוא רוצה זה לדקור אותך בגב, זו קריאה מזויפת".

לדבריו "המחאה לא נולדה היום. היא קיימת עוד מהימים שהמדינה הייתה בתכנון, אבל התקשורת מחברת אותם עכשיו כי בין המנהיגים יש אנשי שמאל רדיקאלי ואנרכיסטים".