"המחאה נמשכת, נגיע עד בתי השרים"

מובילי מחאת האוהלים נכנסים ל"שלב הבא במאבק", דורשים תקציב חדש וחברתי ומציגים סולידריות עם השכבות החלשות. וידאו.

תגיות: מחאת הדיור
אורנית עצר , ז' באלול תשע"א | עודכן: 12:35

במסיבת עיתונאים שהתקיימה הבוקר (שלישי) מול הכנסת הודיעו יוזמי מחאת האוהלים על עליית שלב. יוזמי המחאה  בשיתוף עם צוות המומחים הציבו דרישה חד משמעית לתקציב חברתי חדש.

במסיבת העיתונאים הוכרז כי מעתה לא יאפשרו לשום חבר כנסת או שר להתעלם מהדרישה לתקציב חדש. צוות המומחים גיבה את הדרישה בנתונים שמראה כיצד ניתן להרחיב את התקציב מבלי להגדיל את הגירעון.

מובילת המחאה, דפני ליף אמרה "העם  לא דורש פירורים. שמונים וחמישה אחוז מהציבור דורשים מהממשלה טיפול עומק בבעיות היסוד של החברה הישראלית".

פרופ' אביה ספיבק השותף בצוות המומחים אמר כי "בעשור האחרון לא היתה עלייה בשכר הריאלי של העובדים למרות העלייה בפריון. המחנק  שחש מעמד הביניים יש לו ביסוס אמיתי. זו לא מחאה של ילדים מפונקים. הטענה המרכזית נגד מובילי המחאה היא  שאי אפשר לטפל ברצינות בבעיות בגלל מגבלות כלכליות. או תותחים או חמאה, מסבירים לנו כלכלנים מדופלמים. אסור לפתוח את התקציב נקודה. ואנחנו אומרים כאן במלוא סמכותנו המקצועית והידע שרכשנו עם השנים, בתפקידים שמלאנו באוצר ובבנק ישראל, שראשי המחאה צודקים: אפשר וצריך לפתוח את התקציב. אפשר להרחיב את ההוצאות בתקציב מבלי לסכן כלום".

יונתן לוי, ממובילי המחאה, אמר "עד היום רוב רובם של נבחרי הציבור ראו את גל המחאה והזעם, שמעו את הדרישות- ושתקו. חלקם התחמקו בתקווה שהמחאה תתמסמס, חלקם המשיכו את חופשותיהם בחו"ל, וחלקם פשוט לא מצאו לנכון להביע עמדה. החל מהיום יצטרך כל חבר כנסת לתת דין וחשבון לציבור וכל שר יחוייב לקחת אחריות: האם הוא תומך בתקציב חברתי לשנת 2012 או מתנגד לו. נעבור בין כל נבחרי הציבור, בכל המפלגות כולן, ונוודא שהפעם יספקו לנו תשובה ברורה".