"אנשי המנהל פועלים מאחורי גבה של הממשלה"

ח"כ זאב אלקין אומר לערוץ 7 כי הרס הבתים במגרון מוכיח שאנשי הפרקליטות והמנהל האזרחי פועלים מאחורי גבה של הממשלה.

בני טוקר , ז' באלול תשע"א

מקווה לתיקון היסטורי. אלקין
מקווה לתיקון היסטורי. אלקין
פלאש 90

יו"ר הקואליציה ויו"ר השדולה למען ארץ ישראל בכנסת ח"כ זאב אלקין אומר לערוץ 7 כי הרס הבתים במגרון מוכיח שאנשי הפרקליטות והמנהל האזרחי פועלים מאחורי גבה של הממשלה, "מישהו כאן רצה לקחת לידיו את ההובלה של הדברים. התנהל שיח על גורלם של שלושת הבתים. למרות הבעיות המשפטיות, היה שיח שהובל על ידי ועל ידי השרים בגין ויעלון, היה ניסיון לפתור את הבעייה, אבל מישהו רץ להרוס".

לדבריו, "לאורך כל הדרך גם הצבא וגם הפרקליטות אמרו לנו שאם זה היה תלוי רק בהם הם לא היו מתערבים, אבל יש עליהם לחצים מהבג"ץ וראו זה פלא שתוך כדי הניסיון של ההריסה כשבג"ץ כבר הוציא צו הפסקה, דווקא אז הפרקליטות רצו לבג"ץ לבקש להרוס, אז הנה יצא המרצע מהשק. הרצון האמיתי להרוס בא מהפרקליטות ומתוך שורות המנהל האזרחי".

ח"כ אלקין תוקף בחריפות את המסמך שהתפרסם, שנכתב על ידי ראש המנהל האזרחי, "המסמך שנכתב כמה שבועות לפני ההרס במגרון חושף את הכוונה של ראש המנהל האזרחי, שתמיד אגב החשבתי כאיש יחסית חיובי להתיישבות, שמשתמש בשפה מאוד בוטה כלפי ההתיישבות. הוא כותב דברים שקריים לחלוטין, על כך שיש כביכול הפלייה באכיפת החוק לטובת היהודים. המצב האמיתי הוא הפוך, אני אומר את זה במלוא האחריות כיו"ר ועדת משנה לענייני יו"ש בועדת חוץ ובטחון. על סמך חומר שהוצג בפנינו המצב הפוך, יש פחות הריסות במגזר הפלשתיני פי כמה מאשר במגזר היהודי".

"אותו ראש מנהל כותב מכתב ששם הוא נותן הנחייה להיכנס ביהודים. הוא קורא לעצור הריסות לפלשתינים כל עוד אין הריסות ליהודים, זו אמירה חמורה ביותר, גם בתוכן שלה וגם במידע השקרי שלה. אין מנוס מלקבוע שהמנהל האזרחי משקר. אסור לעבור לסדר היום בעניין מגרון והמכתב הזה. ביקשתי לזמן את ועדת משנה לענייני יו"ש בוועדת החוץ והביטחון, אזמן לשם את ראש המנהל ונדרוש הסברים לאפליה לטובת הפלשתינים. ננסה להבין את המדיניות החדשה, מה המקורות שלה, האם הוא מקבל הוראות מגבוה או שההחלטות הם שלו. אם לא נגיב למגמה המסוכנת הזאת, היא עלולה להתרחב למקומות נוספים. זה ידרוש מאיתנו להפעיל את כל המנופים שיש ברשותנו", מציין אלקין.