המאהל בחולון: המדינה הרסה, אנחנו נבנה מחדש

המשטרה פינתה הבוקר את שכונת הצריפים של מחוסרי הדיור בחולון, "התייחסו אלינו כמו אל פושעים, אבל אנחנו לא נוותר".

תגיות: מחאת הדיור
בני טוקר , ח' באלול תשע"א

המאהל מתרחב?
המאהל מתרחב?
פלאש 90
 

עשרות שוטרי יס"מ ועובדי עיריית חולון פינו את צריפי העץ במאהל המחאה בשכונת ג'סי כהן בחולון. תושבי המאהל התבצרו תחילה וסירבו לפנות את המקום, אך לבסוף פונו הצידה ופקחי העיירה סיימו את פירוק הצריפים.

מנהיג המחאה, ניסן זכריה, אמר בראיון לערוץ 7 שזהו יום עצוב למדינת ישראל, "כואב לנו לראות איך השוטרים התייחסו אלינו כמו אל פושעים, לצערנו המשטרה הפכה להיות הזרוע של השלטון".

הוא הבטיח שהתושבים יבנו מחדש את הצריפים, "ראש העיר רוצה לדכא את המאבק, אבל הם הורסים ואנחנו נבנה מחדש. אנשים פה קורעים תחת הנטל, אין להם כסף למחייה. פה זו החצר האחורית של מדינת ישראל ואנחנו מאוחדים לבנות הכול מחדש ויש גם הרבה סיוע. אנחנו לא נלחמים באף אחד, הם נלחמים בנו".

זכריה טען שהפתרון היחיד הוא הבאת קראוונים לחולון, "אנחנו רוצים פתרון דיור והפתרון הזמין זה קראוונים. אריאל שרון הבין את זה כבר בשנות השמונים. הגיע הזמן שסדר העדיפויות ישתנה - שיתחילו להתייחס אלינו, שתהייה רווחה לאנשים. כיום ההוצאה המרכזית היא סעיף הדיור ואם תוריד אותו, אתה מפנה לאותם תושבים 1,500 ש"ח לחודש. לצערי היום דירות הם נכס להשקעה והמחירים מרקיעים לשחקים".

הוא מייצר על ההחלטה של מנהיגי המחאה הארצית לפרק את המאהלים, "הסטודנטים עשו גול עצמי, הם לא היו צריכים לפרק. אבל זה לא ישנה לנו, אנחנו נאבקים כאן על החיים שלנו, זה מאבק קיומי ולא פוליטי".