הישוב נריה:
אפילו שלום עכשיו לא יצליחו לעצור את הפרויקט

מזכיר היישוב, חגי תם, התייחס לדו"ח שלום עכשיו שהציג את הפרויקט הנבנה ביישוב, וקבע שהתב"ע מאושרת כבר מזה כמה שנים.

בני טוקר , ח' באלול תשע"א

הישוב נריה
הישוב נריה
אתר מועצת יש"ע

 

מזכיר היישוב נריה, חגי תם, הגיב בראיון לערוץ 7 על פרסום הדו"ח של שלום עכשיו וקבע כי הפרויקט בנריה שהוצג בתצלומי אויר של הארגון הוא כשר למהדרין, "אצלנו הכול במסגרת החוק, התב"ע בתוקף, יש אישורים של שר הביטחון ומימון מלא של משרד הבינוי והשיכון. זה לא מאחז בלתי חוקי שהפך לבתים צמודי קרקע, אנחנו מלווים כבר שנים על ידי כל הגורמים, יש התרי בנייה כבר שנים ארוכות".

לדבריו, מדובר בפרויקט של 130 יחידות דיור שהתחיל להיבנות רק השנה, "יש יישובים שתכניות המתאר שלהם כוללות מאות ואלפי יחידות דיור, אבל הם נבנים בשלבים, חלקים חלקים, מתקדמים לאט לאט. הכול פה עובד לפי החוק, התב"ע מאושרת ומקבלים את הזכויות מהחטיבה להתיישבות. פה לא ניתן להגיש בג"צים או עתירות".

הוא מקווה שהקליטה בנריה תהפוך את היישוב לדומיננטי ביותר בגוש טלמונים, "כיום יש בנריה 220 בתי אב והשכונה הזאת עם 130 יחידות הדיור זו תנופה משמעותית. יש כבר בתים גמורים ואנחנו עובדים עכשיו על המכרזים של התשתיות והפיתוח. יש התעניינות רבה בקניית הבתים ואנחנו מברכים על כך".

תם מספר על אופיו של היישוב, "בהגדרה זה יישוב תורני, יישוב חזק מבחינת החינוך, יישוב צעיר שיש בו גם תלמוד תורה ואולפנה. רק השנה קלטנו 27 משפחות".