"כך תתבעו פיצויים על אוהל שפונה"

האגודה לזכויות האזרח החליטה ללכת לקראת תושבי מאהלי המחאה, ולעזור להם בתביעות פיצויים על פינוי האהל שהוצב שלא כחוק.

תגיות: מחאת הדיור
אבי חיים , ט' באלול תשע"א

מחאת האוהלים
מחאת האוהלים
חזקי עזרא

"פינו לך את האוהל? הזיקו לציוד? החרימו חפצים אישיים ולא השיבו? עלבו בך? בבית משפט לתביעות קטנות תוכל לתבוע פיצוים על כך, בהליך קצר ופשוט". כך פתחה את מכתבה האגודה לזכויות האזרח שהפיצה היום (חמישי) למשתתפי מחאת האוהלים, מידע לגבי זכויותיהם והסברים כיצד לתבוע פיצויים בבית המשפט לתביעות קטנות.

במהלך השבוע האחרון התקבלו באגודה לזכויות האזרח פניות רבות ממאהלי מחאה ברחבי הארץ על פינוי מאהלים על ידי הרשויות המקומיות, ללא הודעה מוקדמת, על החרמת ציוד ועל קבלת צווי פינוי המורים למפגינים לפנות את האוהלים באופן מיידי.

באגודה לזכויות האזרח החליטו לפרסם מידע - כיצד יוכל מי שציודו ניזוק או הוחרם לתבוע פיצויים בגין הנזק שנגרם. עו"ד טל חסין מהאגודה הדגישה כי ניתן לתבוע פיצויים מחברה פרטית, מהעירייה ומהמשטרה גם בגין אובדן ימי עבודה והסבירה שאפשר לתבוע גם על נזק לא כספי, "אם פקח או גורם רשמי אחר עלב בכם, כתבו זאת. הוסיפו גם את הפגיעה בזכותכם לחופש הביטוי והמחאה שיצר פינוי המאהל או הנזק שנגרם לציוד".

המידע כולל תשובות לשאלות: מה ניתן לתבוע בתביעות קטנות? מי יכול לתבוע? את מי אפשר לתבוע? איך מנסחים תביעה קטנה? ומספק הסבר על ההליך המשפטי וכתב תביעה לדוגמה.