אלפי שקלים למוחים במאהלים בירושלים

בפגישה עם אנשי המאהל בירושלים אמר ראש העיר כי העירייה עמלה על גיוסם של אלפי שקלים עבור המשפחות במאהל.

ישי קרוב , ט' באלול תשע"א

ניר ברקת
ניר ברקת
צילום: פלאש 90

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, נפגש היום (חמישי) בלשכתו עם אנשי המאהלים בירושלים. ברקת הביע במפגש את תמיכתו במאבקם, והציג סל סיוע אותם גייסה העירייה למענם.

במסגרת סל הפתרונות שגיבשה עיריית ירושלים, ערכה העירייה מיפוי מקיף אודות עשרות המשפחות מחוסרות הדיור בו מפורט מצבה הפרטני של כל משפחה ומשפחה, הסיוע שניתן עד עתה והמענה שתקבל כעת כל משפחה באמצעות מערכת הרווחה העירונית בהתאם למצבה.

סל הסיוע שגייס ברקת, כולל סיוע מהקרן לידידות, בראשות הרב יחיאל אקשטיין, במסגרתו תתרום הקרן למשפחות סכום כולל של עד 60,000 ש"ח, ממנו תקבל כל משפחה בהליך מהיר סיוע בסך של עד 2000 ש"ח ע"פ קריטריונים סוציאליים. הכסף ישמש את המשפחות למטרות מוגדרות. 

בנוסף, כולל הסל סיוע מחברת פרזות (החברה הממשלתית-עירונית לדיור ציבורי) בקידום בקשותיהם בהליך מהיר לסיוע בשכר דירה, של עד 1500 ש"ח למשפחה, כאשר המטרה היא לסיים את התהליך עד לראש השנה. יש לציין כי מבדיקה שערכה החברה עולה כי רבים מדיירי המאהל כלל לא הגישו בקשות לסיוע בשכר דירה והעלאת הצורך בכך תסייע לקידומם.  כמו כן, במסגרת הסל סייעה העירייה בהסדרת השיבוץ במוסדות הלימודים לכל הילדים במשפחות המאהל הנמצאים בגיל חינוך חובה והעובדות הסוציאליות נמצאות בקשר מתמיד עם המשפחות במטרה לסייע בכל התחומים הסוציאליים.

ברקת עדכן את מחוסרי הדיור כי העירייה פועלת להאצת שחרור 120 מיליון ש"ח המוקפאים כעת בחברת פרזות ומיועדים לדיור ציבורי בירושלים, וכן כי ייערך מיפוי להרחבת הסיוע הממשלתי לאלו אשר הסיוע לא נותן מענה. ברקת ביקש שייערך שיח משותף עמם כדי לאתר חלופות מתאימות ואפקטיביות יותר למיקומי המחאה והסביר כי לא יתאפשרו פתרונות קבע הפוגעים במרחב הציבורי.

ברקת אמר במהלך המפגש כי "העיר ירושלים סבלנית למצוקות שלכם, אך בו זמנית חשוב לי לתת מענה של ממש לבעיות בהן אנו יכולים לטפל. אני בטוח כי הסל שהצגנו יסייע לכם ומודה לרב יחיאל אקשטיין, נשיא הקרן לידידות, לאגף הרווחה בעירייה ולחברת פרזות על ההירתמות למטרה החשובה. אנחנו נמשיך להיפגש, לשתף פעולה ולהתקדם עקב לצד אגודל".