אורלב קורא לדתיים לתמוך ב'סוף שבוע ארוך'

ח"כ אורלב קרא לציבור הדתי הלאומי בכנס הסתדרות הפועל מזרחי לתמוך בסוף שבוע ארוך, "הציבור הדתי לאומי צריך להיות ממובילי השינוי".

חזקי ברוך , י"ג באלול תשע"א

שינויים בחינוך. אורלב
שינויים בחינוך. אורלב
פלאש 90

כנס של הסתדרות הפועל מזרחי וראשי ארגוני הציונות הדתית עם ח"כ זבולון אורלב ומשנה לרוה"מ, השר סילבן שלום נערך היום בבית סוקולוב בל אביב בנושא "סוף שבוע ארוך".

ח"כ אורלב אמר בכנס כי "הציבור הדתי לאומי צריך להיות מהמובילים של השינוי הזה, הדבר ימנע את חילולי השבת ההמוניים ויאפשר לנו ליהנות מהשפע שיש בתחומי התרבות, המסחר, הספורט והמשפחה. כעת, חילול השבת גורם לקרע בין דתיים לחילונים".

ח"כ אורלב סיפר כי כבר 4 כנסות הוא מנסה לקדם הצעת חוק הקובעת כי יום ראשון יהיה יום חופשי אך דבר לא זז. ח"כ אורלב שיבח את פעילותו של השר שלום בנושא ואמר כי כעת מרגישים שדברים מתחילים להתקדם. "מדובר בשינוי אסטרטגי ושינוי של סדרי בראשית בהתנהלות המדינה".

הוא ציין כי "יום ראשון חופשי ישפיע ישירות על ציבור ציונות הדתית כולה. כיום ימי השבת הם המוקד של חילולי שבת המוניים. כיום המסחר בשבת מתקיים יותר מ-30 אחוזים, מפטרים כאלה שלא מוכנים לעבוד בשבת, ולא מעניקים זיכיון למי שרוצה לפתוח עסק בקניונים המחייבים לעבוד בשבת. הצעה שלנו היא להעביר את יום החופשי משישי לראשון יהיה צונאמי חברתי כלכלי שלא ניתן יהיה לעצור אותו כי לאנשים יש צורך לצאת לקניות בשבת,  גם לציבור הדתי הלאומי כפי שזה מתקיים בעולם כולו".

עוד אמר ח"כ אורלב כי קיים בהסכם הקואליציוני עם הליכוד סעיף הקובע כי ראש הממשלה תקים וועדה שתבחן את החלת סוף שבוע ארוך אך הדבר לא התקיים בפועל למרות ההתחייבות, "רק לאחר דיון בסיעת הליכוד לאחר דרישת השר שלום החליט ראש הממשלה להקים וועדה. אך בפועל מדובר בוועדה שלא חברים בה נציגים ואנשי ציבור התומכים בקידום החוק, נקבע כי יגישו את המלצותיה רק בסוף מרץ, בפועל סוף מושב הכנסת הבא. אני קורא לרוה"מ לכבד את ההסכם עליו הוא חתום מול סיעת "הבית היהודי"".

בסיום דבריו קרא ח"כ אורלב לציבור הדתי לאומי לתמוך ביוזמה זו בנוהל שהיה קיים עד לפני 20 שנה בו עבדו 6 ימים כולל ביום שישי. "הציבור הדתי לאומי ירוויח מאד משינוי אסטרטגי זה מבחינה חברתית, כלכלית ותרבותית".