מדוע ועדת טרכטנברג זקוקה לתקציב שכזה?

ועדת הכספים אישרה העברות תקציביות רבות למשרדי הממשלה, אך דחתה אישור תוספת לתקציב נסיעות ראש הממשלה ותפעול ועדת טרכטנברג.

חזקי ברוך , י"ד באלול תשע"א

מאשים. גפני
מאשים. גפני
פלאש 90

בדיון פגרה מיוחד, אישרה ועדת הכספים של הכנסת העברות תקציביות רבות למשרדי הממשלה לצורך פעילותם השוטפת. בין היתר אישרה הוועדה שבעים וחמישה מיליון ש"ח לצורך פיתוח ושדרוג כביש 38 המוביל לבית שמש.

יו"ר הוועדה ח"כ הרב גפני אמר כי הועדה דנה מספר רב של פעמים בצורך בשיפוץ הכביש המכונה "הכביש האדום" בשל האסונות הרבים שהיו בו וכעת ההעברה התקציבית שאושרה תסייע בפיתוח הכביש ושיפוצו. גפני קרא לנציגי משרד התחבורה לפעול במהירות האפשרית לשפץ ולשקם את הכביש שמסכן את חייהם של הנוסעים לבית שמש וישובי האזור מזה שנים רבות.  

בתוך כך דחתה הוועדה מספר בקשות להעברות תקציביות, ביניהם חמישה מיליון ש"ח לתגבור הנסיעות והאבטחה של ראש הממשלה בחו"ל. נציג האוצר אמר כי בתחילת השנה אין למשרד האוצר הערכה לעלויות הטיסות של ראש הממשלה וכי הדבר נתון לשיקולם של אנשי משרד ראש הממשלה ובהתאם לביצוע בפועל.

נציגת האופוזיציה בוועדה ח"כ רוחמה אברהם ביקשה לדעת מהו התקציב הכולל של הטיסות השנה וקבלת פירוט מלא על ההוצאות של הטיסות הללו. בשל כך דחה יו"ר הוועדה ח"כ הרב גפני את אישור ההעברה התקציבית עד להבאת הנתונים הללו בשבוע הבא. 

כמו כן דחה יו"ר הוועדה את בקשת משרד האוצר להעביר 727 אלף ש"ח לעלויות וועדת טרכטנברג. נציג האוצר אמר כי לא מדובר בסכום סופי ומדובר בעלויות שונות שיש לוועדה הציבורית. בתגובה אמר יו"ר הוועדה ח"כ הרב גפני כי אין כל הצדקה להעביר סכום של מאות אלפי שקלים לוועדה ציבורית בלי הסברים ברורים שיפרטו את העלויות הללו, "יש אינספור אנשי מקצוע וחברי כנסת שהיו באים בהתנדבות לייעץ מה צריך לעשות. הוועדה שלנו דנה בבעיות החברתיות במדינה כבר שנתיים וחצי, הבעיות מוכרות, גם הפתרונות להפחית את המס העקיף ולשנות את מדיניות המיסים ידועות לכולם, ואין צורך בוועדות מומחים שיעלו לציבור סכומים כה גבוהים".

לסיכום הדיון נקבע כי יו"ר הוועדה ח"כ הרב גפני ייפגש עם פרופסור טרכטנברג לדון בכל הנושא לפני אישור התקציב בדיון הבא.