חסון: זכותה של עמותת אלעד לנהל את עיר דוד

סגן ראש השב"כ לשעבר, ח"כ ישראל חסון מקדימה, ממשיך במלחמה שהוא מנהל נגד עמותת 'עיר עמים' ו'שלום עכשיו'

בני טוקר , ט"ז באלול תשע"א

ח"כ ישראל חסון
ח"כ ישראל חסון
פלאש 90

סגן ראש השב"כ לשעבר, ח"כ ישראל חסון מקדימה, מקדם בימים אלה הצעת חוק שתאפשר לעמותות פרטיות לנהל גם את הגנים הלאומיים בישראל.

בראיון ל'ערוץ 7' מסביר חסון שהוא החליט להילחם בהתערבות של ארגוני שמאל שמסיבות פוליטיות רוצים להדיר כל רגליים ישראליות ממזרח ירושלים. "קמים ארגונים כמו עיר עמים ושלום עכשיו שמשיקולים פוליטיים נלחמים בעמותות כמו עמותת אלעד בעיר דוד. הם אינם מוכנים לשום אחיזה ישראלית במזרח ירושלים או באגן הקדוש. אליבא דתפיסת עולמי האגן הקדוש זה חלק ממדינת ישראל לתמיד".

חסון מסביר שהצעת החוק שלו נועדה לטרפד עתירות אפשריות של שלום עכשיו בעתיד. "הם כבר עתרו כמה וכמה פעמים לבג"ץ שזרק אותם מהמדרגות. אבל הם מסוגלים להמשיך ולהגיש עתירות ולהגיע עד לאו"ם,  ולכן החלטתי להוריד את זה פעם אחת ולתמיד מסדר היום. הם אולי לא רוצים אחיזה ישראלית במזרח ירושלים, אנחנו כן, לכן הוספתי מילה נוספת בחוק שכמו שעמותות פרטיות יכולות לנהל אתרים לאומיים  ואתרי הנצחה, כך גם יהיה עם גנים לאומיים.  כמו שאת קיסריה מנהלת קרן רוטשילד ואת ראש הנקרה וגן השלושה מנהלים קיבוצים מהאזור אותו דבר בעיר דוד עמותת אלעד היא זו שמחזיקה שם את מרבית הקרקעות".

חסון אומר שרוב חברי קדימה שותפים לדעתו בעניין מזרח ירושלים. "אני לא מכיר איש אחד בקדימה או במצע קדימה שסבור שאין לנו זכות במזרח ירושלים. זה שהתנגדנו לחוק להקמת ועדות חקירה לארגוני השמאל אין לזה שום קשר למאבק שלי עכשיו נגד שלום עכשיו ועיר עמים".