יושב-ראש "יד לאחים" הלך לעולמו

הרב שלום-דובער ליפשיץ, יו"ר ארגון "יד לאחים", הלך הלילה לעולמו לאחר שהיה מורדם ומונשם בבית החולים "תל השומר" בעקבות מחלה קשה.

עוזי ברוך , כ"ד באלול תשע"א

הרב ליפשיץ בכנס טרם כניסת השבת
הרב ליפשיץ בכנס טרם כניסת השבת
יד לאחים

הרב שלום דובער ליפשיץ, יו"ר ארגון 'יד לאחים', בן ה-84 נפטר הלילה לאחר שהיה מאושפז בבית החולים תל השומר במצב קריטי.

הרב ליפשיץ אושפז לאחר שחלה בדלקת ריאות ובשל מחלה נוספת בה לקה בחודשים האחרונים. אמש דווח כי מצבו מוגדר קשה מאוד.

הלוייתו תצא היום (שישי) בשעה 10:30 מביתו רחוב בית שמאי 17 רמת גן ותעבור דרך בית כנסת חב"ד ברחוב עוזיאל 5 רמת גן בו כיהן כרב כיובל שנים. בשעה 11:00 מבית "יד לאחים" רחוב ירושלים 14 בני ברק ותעבור בשעה 1:30 בבית הלויות שמגר בדרכה להר הזיתים בירושלים

הרב ליפשיץ כתב בעבר על ארגונו, "ארגון פעילים יד לאחים חרט על דגלו כבר מאז היווסדו, כי אין לוותר על אף יהודי. כל יהודי באשר הוא, הינו נצר לאבות האומה: אברהם, יצחק ויעקב".

"בכל יהודי, פועמת נפש יהודית אשר לעתים יש לגלותה, ללבות את אישה. בכדי ליישם מטרה נשגבה זו של אי ויתור על אף נפש יהודית, עוסק יד לאחים במכלול רב של פעילויות. בהצלה מצפרני המיסיון, בחילוץ נפשות יהודיות מטמיעה, בהכוונה חינוכית של ילדי מצוקה ובקליטה רוחנית. באתר-המידע המוגש בזה, בחרנו להתמקד בשני נושאים עיקריים: ההצלה מטמיעה והמאבק במיסיון. למרבה הצער, התופעה של הילכדותן של בנות יהודיות בכפרים ערביים צוברת תאוצה מסוכנת, ומאידך, ארגוני המיסיון נועצים צפרניהם בין יהודים בני כל הגילאים, ותיקים כעולים, ברחבי הארץ".