שלושה חודשי עבודות שירות לשדרן רדיו פיראטי

שופטי בית המשפט המחוזי בחיפה גזרו בשבוע שעבר עונש של שלושה חודשי עבודות שירות על שדרן בתחנת הרדיו הפיראטית "בריזה".

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ו באלול תשע"א

רדיו
רדיו
צילום: פלאש 90

שופטי בית המשפט המחוזי בחיפה, סגני הנשיא שמואל ברלינר ויגאל מגריל והשופטת ברכה בר-זיו, גזרו בשבוע שעבר עונש של שלושה חודשי מאסר בפועל, אשר ירוצו בעבודות שירות, על יהודה סורוגון, אשר הורשע בשידור בתחנת הרדיו הפיראטית "בריזה".

ביהמ"ש המחוזי קיבל את ערעורם של עו"ד ד"ר מאור אבן חן וטל פרג'ון מהמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה על קולת העונש שנגזר על סורוגון בבית משפט שלום בחדרה, אשר כלל מאסר על תנאי והתחייבות כספית להימנע מביצוע עבירה בלבד.

שופטי המחוזי קבעו בהחלטתם, כי "יש לראות בחומרה את העבירות מן הסוג דנן הגורמות הפרעה יתרה לשידורים החוקיים ואף מסכנות במקרים מסויימים את התעופה האזרחית והצבאית. לפיכך נראה בבירור שהענישה שהוטלה בערכאה הראשונה חורגת באופן קיצוני לקולא מן הענישה הנדרשת".

בית המשפט המחוזי אף התייחס באופן ספציפי לענישה שיש להטיל גם על שדרנים בתחנות הרדיו הפיראטיות ולא להסתפק רק בענישה של מנהלי התחנות: "גם על השדר לשאת באחריות מתאימה שכן הוא מהווה ביודעין חלק משרשרת הביצוע והפעולה של התחנה ביודעו כי היא פיראטית".

בית המשפט כבר קיבל בעבר את ערעור הפרקליטות על קולת העונש אשר הוגש נגד מנהל תחנת רדיו "בריזה" וגזר עליו 18 חודשי מאסר בפועל ו- 70,000 ₪ קנס.

מדובר באחד העונשים הכבדים ביותר שהוטלו עד היום על שדרנים בתחנת הרדיו הפיראטיות, אשר אינם מנהלים, והוא מהווה חלק ממאמצי הפרקליטות והמשטרה במאבק המתמשך נגד פעילות תחנות הרדיו הפיראטיות, מאבק אשר הביא בשנים האחרונות לצמצום משמעותי בפעילות התחנות הפיראטיות ובהפרעות לנתב"ג שנגרמו עקב שידורים אלה.