טרכטנברג הגיש ההמלצות לנתניהו

יו"ר הוועדה לשינוי כלכלי-חברתי, פרופ' מנואל טרכטנברג, הגיש אחר הצהריים (שני) את מסקנות הוועדה לראש הממשלה נתניהו.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ז באלול תשע"איו"ר הוועדה לשינוי כלכלי-חברתי, פרופ' מנואל טרכטנברג, הגיש אחר הצהריים (שני) את מסקנות הוועדה, שכונתה גם "צוות מנו", לראש הממשלה בנימין נתניהו. 
 
טרכטנברג מציע  להגדיל את תוספת התקציב ליעדים חברתיים בחמישה עד שישה מיליארד שקלים בשנה, למשך חמש שנים. משמעות הדבר היא תוספת של עד 30 מיליארד שקלים לטובת תחום הרווחה.
 
אתר ועדת טרכטנברג, hidavrut.gov.il מבית שיתוף הציבור, יציג החל מהשעה 17:00 את דו"ח ועדת טרכטנברג, הועדה לשינוי חברתי- כלכלי. האתר יאפשר לגולשים להעיר ולהגיב על חלקי הדו"ח השונים ואף להתייחס לפסקאות ספציפיות בדו"ח הועדה. עוד יוצגו באתר סרטונים של ראשי הצוותים השונים, המסבירים את עיקרי הדו"ח והמלצותיהם השונות. הערות הגולשים השונות יאספו ע"י צוות השר מיכאל איתן ויועברו לעיון שרי הקבינט החברתי כלכלי, אשר ידונו ביישום מסקנות הדו"ח.
 
אתר הידברות הוקם כחלק מפרויקט הממשל הפתוח. האתר שימש כבימה פתוחה להצעות הציבור לועדה ואסף 3,336 הצעות גולשים לוועדה, ומספר גולשים אף הוזמנו להציג את עמדתם בפניה בשימועיה הציבוריים, אשר שודרו בשידור חי באתר.
 
לדברי השר מיכאל איתן, "הועדה המליצה לפעול כך שיישום מסקנותיה יעשה בשקיפות שתאפשר מעקב ממשלתי וציבורי אחר תוכניות העבודה שתתרגמנה את מסקנות הועדה לפעולות דרך שיתוף הציבור, על ידי הרחבת פלטפורמות אינטרנטיות שיעקבו אחר היישום. משרדי ויחידת ממשל זמין בנויים לקבל את המלצת הועדה ולפעול ליישומה על הצד הטוב ביותר, וכך יוכל הציבור כולו, לרבות גורמי המחאה להמשיך לעקוב ולהיות שותפים בהליכי היישום של מסקנות ועדת טרכטנברג".