שטייניץ: המלצות הועדה יעלו את רמת החיים

שר האוצר, יובל שטייניץ, הודה לחברי ועדת טרכטנברג ואמר, כי "המהלך הזה ישפר באופן משמעותי את רמת החיים ויוזיל את יוקר המחייה".

תגיות: מחאת הדיור
שלמה פיוטרקובסקי , כ"ז באלול תשע"א

שטייניץ 03-6762453
שטייניץ 03-6762453
צילום: פלאש 90

מסקנות ועדת טרכטנברג הוגשו אחה"צ לראש הממשלה ולשר האוצר. בדבריו, הודה השר שטייניץ לחברי הוועדה ואמר: "עשיתם עבודה מעולה בזמן קצר. המהלך הזה ישפר באופן משמעותי את רמת החיים, יוזיל את יוקר המחייה, יתמוך בהורים עם ילדים קטנים ויחזק את העובדים החלשים באמצעות מס ההכנסה השלילי".

שטייניץ ציין, כי "רוה"מ חוזר מקרב ענק שניהל באו"ם ואני חוזר מכנס קרן המטבע הבינ"ל בוושינגטון שבמהלכו נפגשתי עם שרי אוצר מהעולם כולו. התמונה לגבי אירופה מפחידה. שרי האוצר של אירופה מתחילים לדבר באופן גלוי על ירידה בלתי נמנעת ברמת החיים וברמת השירותים החברתיים במהלך העשור הקרוב".

"לכן, העובדה שאנו כאן דנים בשאלה כיצד להוריד את יוקר המחייה וכיצד לעודד ולחזק עובדים חלשים ולתמוך במשפחות עם ילדים קטנים משמחת. מה שמאפשר זאת, זו העובדה שכלכלת ישראל צומחת, האבטלה נמוכה וההשקעה בכלכלה הריאלית בישראל גבוהה ביחס לעולם, וכל זאת כתוצאה מהמדיניות הכלכלית ומהמשמעת התקציבית של הממשלה", הוסיף שטייניץ.

שטייניץ ציין, כי "כמו כן, אני מייחס חשיבות רבה להמלצות הוועדה בנוגע למערכת הביטחון – המלצות שמאפשרות לנו את התוספות התקציביות ליישום הדוח. כשנכנסתי לתפקידי הצבתי שני יעדים לתיקונים היסטוריים במערכת הביטחון: האחד, העלאת גיל הפרישה מצה"ל, שיצא לדרך לפני כשנה והשני – החלת שקיפות ובקרה על ההוצאות התקציביות ועל השכר במערכת הביטחון, שמתבצעת כעת באמצעות ועדת טרכטנברג. שני התיקונים הללו מפנים משאבים לטובת המדינה ואזרחיה ומועילים בטווח הארוך למערכת הביטחון כולה".