100,000 יהודי ארה"ב: לא להכרה במדינה פלס'

עצומה של למעלה מ – 100,000 יהודי ארה"ב, הקוראים לנשיא אובמה להטיל וטו על כל הכרה של האו"ם במדינה פלסטינית, הוגשה לשר אדלשטיין.

חזקי ברוך , כ"ח באלול תשע"א

הגשת העצומה לשר אדלשטיין
הגשת העצומה לשר אדלשטיין
צילום: DAVID KARP

מאות סטודנטים, ראשי פדרציות וארגונים ציוניים ויהודיים השתתפו בסמינר בסימן מאבק באנטישמיות ובדה לגיטימציה לישראל שנערך ביום ראשון האחרון במנהטן, ניו יורק. הסמינר נערך ביוזמת המחלקה לפעילות בישראל ולמאבק באנטישמיות בראשותו של מר יעקב חגואל, במעמד שר ההסברה והתפוצות יולי אדלשטיין ובהשתתפות מיטב המנהיגים והדוברים מהעולם היהודי.

מייקל מילר, סגן נשיא הוועידה היהודית לקשרים העניק לשר ההסברה והתפוצות יולי אדלשטיין ויו"ר המחלקה לפעילות בישראל ולמאבק באנטישמיות יעקב גואל עצומה עליה חתמו למעלה מ- 100,000 יהודי ארה"ב המביעים תמיכה במדינת ישראל ובמאבקה נגד קמפיין הדה לגיטימציה המנוהל נגדה על ידי גורמים פלסטיניים ברחבי העולם.

בעצומה נכתב בין השאר: "לצערנו מאז הקמת מדינת ישראל ב – 1948 העולם הערבי מסרב להכיר בזכותה להתקיים כמדינה יהודית. זו ממשיכה להיות עמדתם של ההנהגה הפלסטינית גם כיום. בכך שהם אינם מכירים בישראל כמדינה יהודית הם ממשיכים להתכחש לזכות של ישראל להיות הבית הלאומי של העם היהודי. לכן אנו קוראים לנשיא אובמה להטיל וטו על כל הכרה של האו"ם במדינה פלסטינית בתוך גבולות ישראל".

מלקום הונליין מנכ"ל וועידת הנשיאים של יהודי ארה"ב הביע תמיכה בנאומו של ראש הממשלה נתניהו בעצרת האו"ם וקרא ליהודי ארה"ב להתאחד בתמיכתה בממשלת ישראל.

שר ההסברה והתפוצות יולי אדלשטיין סיפר מדוע בחר לעזוב את מליאת האו"ם בזמן נאומו של אבו מאזן. "הגעתי לאולם כדי להקשיב ולשמוע, אולם ברגע שנוכחתי לדעת שנאומו רצוף בהכפשות ובהשמצות כנגד מדינת ישראל החלטתי שאני קם ועוזב את המקום".

יו"ר המחלקה לפעילות בישראל ולמאבק באנטישמיות בהסתדרות הציונית העולמית מר יעקב חגואל: "אני מאמין שהסמינר העניק כלים הסברתיים שיאפשרו למאות המשתתפים להפוך לשגרירים וחיילים במאבקה של מדינת ישראל בזירה הבינלאומית. תמיכת יהודי ארצות הברית בישראל מהווה עוגן חשוב וחיוני עבורנו ונפעל לחזק ולהעמיק את הקשר בין יהודי התפוצות לאזרחי מדינת ישראל".

הסמינר נועד לעליית המודעות למאבק באנטישמיות והדה-לגיטימציה תוך הכשרת המשתתפים ע"י מתן כלים אפקטיביים למאבק באנטישמיות. במהלך היום התקיים פאנל מיוחד של סטודנטים יהודים מקמפוסים שונים ברחבי ארה"ב שדנו בדרכים לשפר את ההסברה הישראלית באוניברסיטאות ובמכללות ובמיוחד לאור הפעילות ההסברה הפלסטינית. כמו כן התקיימו הרצאות וסדנאות מגוונות כגון: "שימוש בניו מדיה למלחמה בדה לגיטימציה", "איך להתמודד עם גילויים אנטי ישראלים בקמפוס", "כיצד עובדים מול השמאל המתקדם והארגונים המקצועיים" ועוד.