מפוני אלי סיני מתחילים לבנות בקיבוץ פלמחים

שש שנים מאז שפונו מאלי סיני שבגוש קטיף יחלו המשפחות לבנות את בתי הקבע בקיבוץ פלמחים, בחזרה אל מעגל החיים, העשייה והשגשוג".

אורנית עצר , ה' בתשרי תשע"ב

פלמחים
פלמחים
ערוץ 7

מתנחל וקיבוצניק נפגשים, נשמע כמו התחלה של בדיחה? מתברר שבקיבוץ פלמחים הסיפור הופך למציאות של ממש.

שש שנים מאז שפונו מבתיהם באלי סיני שבגוש קטיף, אושרה השבוע העברת הכספים למועצה האזורית "גן רווה" כך שכעת ניתן לצאת למכרז עבודות הפיתוח של האדמות לבניית בתי הקבע למפונים.

בשנה האחרונה, נעשו מאמצים במנהלת "תנופה" לאפשר למפוני אלי סיני לבצע את מהלך החבירה לקיבוץ כקהילה אחת ובניית בתי הקבע במקום. כעת משאושרו ההליכים והחל ההליך לפיתוח, המשפחות יחלו בשטח את בניית בתי הקבע.

יש לציין כי תושבי אלי סיני התקבלו לפני כחצי שנה, כחברים מן המניין בקיבוץ פלמחים, לאחר הצבעה חשאית שהתקיימה בקיבוץ. מספירת הקולות התברר כי 93% מחברי קיבוץ פלמחים, אישרו את צירוף משפחות המפונים ובכך למעשה יצאה לדרך תכנית בניית בתי הקבע של מפוני אלי סיני.

87 משפחות התגוררו באלי סיני ולאחר ההתנתקות בחרו להקים את בתי הקבע בעיקר ביישובים: נווה ים, פלמחים ותלמי יפה. בנצי ליברמן, יו"ר מנהלת "תנופה": "ההסכם שנחתם סולל את הדרך להקמת בתי הקבע של קהילה חשובה ותאפשר להם להמשיך את הליך ההתקדמות בחזרה אל מעגל החיים, העשייה והשגשוג".