הרשקוביץ: פינוי ישובים יביא לפירוק הקואליציה

שר המדע סייר היום בישובים גבעת אסף ובית אל שבבנימין ושוחח עם התושבים, "אני לא מאמין שהמדינה רוצה להרוס את הבתים", אמר.

חזקי ברוך , ו' בתשרי תשע"ב

יעקב כץ כצל'ה דניאל הרשקוביץ
יעקב כץ כצל'ה דניאל הרשקוביץ
יח"צ

יו"ר הבית היהודי, השר דניאל הרשקוביץ (הבית היהודי), קיים היום (שלישי) סיור משותף עם יו"ר האיחוד הלאומי, ח"כ יעקב  כ"ץ - כצל'ה (האיחוד לאומי) בגבעת אסף שבבנימין ונפגש עם תושבי המקום שהבהירו שמכיוון שהרס גבעת אסף הוא מעשה מדיני ולא משפטי הם נערכים למאבק באופן נחוש ביותר. במהלך הסיור נפגש השר הרשקוביץ עם גאולה הרשקוביץ - אמו של אסף הרשקוביץ הי"ד שעל שמו הוקם הישוב.

בראיון לערוץ 7 אמר הרשקוביץ כי הוא מקווה שדחפורי צה"ל לא יעלו על גבעת אסף, "אני רואה ישוב יהודי פורח אני מקווה שהמקום הזה יגדל ויפרח. יש לבית היהודי הרבה קווים אדומים ואנחנו נעשה הכל על מנת לשמר ולהקים עוד ישובים בארץ ישראל".

לאחר הסיור בגבעת האסף הגיע השר הרשקוביץ לשכונת 'האולפנה' בישוב בית אל שנבנתה על פי החלטת נתניהו בזמן כהונתו כראש ממשלה בשנת 96'. הרשקוביץ שמע מפי התושבים כי המדינה הודיעה לבג"ץ כי היא תהרוס 5 בנינים מתוך ה-14 עד יום העצמאות  תשע"ב, זאת למרות שהשטח נרכש כדין מידי ערבי שטען לבעלות על הקרקע. הוא נדהם לשמוע כי תושבי השכונה קיבלו תמריצים של אזור פיתוח א' ומשכנתאות בתנאים מעודפים מאת ראש הממשלה אהוד ברק בשנת 99', "אני לא מאמין שהמדינה רוצה להרוס את הבתים", אמר.

במהלך הביקור נפגש השר הרשקוביץ עם יואל צור שהשכונה נקראת על שם אשתו איטה ובנו אפרים שנרצחו בפיגוע בסמוך לישוב. צור אמר לשר "בכוחך למנוע את הרס השכונה על שם אישתי ובני, אני בטוח שאם תאיים על ראש הממשלה בפירוק הקואליציה הדבר יביא את נתניהו לפתרון ומניעת הרס בתי יהודים".

בתום הסיור השר השקוביץ קבע פגישה עם ראש הממשלה בנושא סכנת הפינויים ואמר לו כי נושא זה עלול להביא לפירוק הקואליציה.

במהלך השבועות הקרובים צפויים להגיע לגבעת אסף ולשכונת האולפנה, עשרות שרים וחברי כנסת,  ביוזמותו של ח"כ יעקב כ"ץ - כצל'ה, במטרה למצוא פתרון משפטי ובכדי למנוע את הרס המקומות.

נציין כי בימים אלה הח"כים זאב אלקין (הליכוד), דוד רותם (ישראל ביתנו) וכצל'ה (האיחוד הלאומי) עובדים בשיתוף פעולה הדוק ומלא ומכינים הצעת חוק שתמנע את הרס הבתים. ההצעה תועלה עם תחילת מושב החורף בכנסת ויש בה כדי לסייע לראש הממשלה למצוא את הפתרון המיידי למנוע הרס בתי יהודים ביהודה ושומרון.טוען....