חוטובלי לנתניהו: הרס נוסף יביא למשבר בליכוד

במכתב לראש הממשלה מזהירה ח"כ חוטובלי ממשבר פנימי בליכוד במידה ויחליטו נתניהו וברק לפתוח בגל מעשי הרס של בתים ברחבי יו"ש.

שמעון כהן , י"א בתשרי תשע"ב

יו"ר הועדה. חוטובלי
יו"ר הועדה. חוטובלי
פלאש 90

חברת הכנסת ציפי חוטובלי מוטרדת מאוד מהכוונה לגל מעשי הרס בישובי יו"ש מיד לאחר החגים ובמכתב לראש הממשלה נתניהו היא מתריעה ממשבר פנימי בליכוד בעקבות הרס נוסף, אם יבוא.

לדבריה הממשלה מתחבאת מאחורי בג"ץ בעוד עליה בסך הכול להודיע שהיא עומדת להסדיר את הסוגיה המשפטית סביב אדמות אלו שאיש לא גזל אותן, אדמות שהמדינה החליט ליישב.

לעומת זאת כאשר המציאות היא שהמדינה בונה ביד ימין והורסת ביד שמאל הרי שיש צורך להבהיר לנתניהו ש'אנחנו לא חיילים שלכם להרס', אומרת חוטובלי המדגישה כי היא עצמה מעולם לא הטילה את האחריות על שר הביטחון. "האחריות מוטלת על העומדים בראש", היא אומרת ומוסיפה תזכורת אודות השרים יעלון ובגין החברים בצוות שעליו הוטל לדון בסוגיית מגרון. לטעמה על צוות זה היה לבטל את דו"ח טליה ששון ולפעול למהלך כולל של הסדרת סוגיית הקרקעות.

עם זאת מספרת חוטובלי כי השר בגין, כאמור אחד מחברי צוות השרים לענייני מגרון, אמר לה שבמגרון "זה ייגמר לא טוב". היא מספרת שמתוך תפיסתו ולפיה התושבים עברו על החוק גורל הבתים נגזר להיהרס. לתפיסתו הבנייה במקום לאחר החתימה על הסכם ההעברה לישוב אדם הסמוך, הסכם עליו חתמה מועצת יש"ע, היא בנייה בלתי חוקית והפונים הם פורעי חוק.

חוטובלי עצמה מתנערת מתפיסה זו וקובעת כי לא ניתן להגדיר תושבים שכאלה כפורעי חוק שהרי ההליכים המוניציפאליים והאחרים שקדמו להגעתם למקום ידועים ובוצעו על פי חוק. "זו שאלה פוליטית" היא קובעת.

כאמור, במכתב לנתניהו קובעת חוטובלי כי המשך ההרס יהיה בגדר קו אדום שיחולל משבר פוליטי פנימי בליכוד. להערכתה ראש הממשלה שהתקשה בהעברת דו"ח טרטנברג אינו זקוק למשבר וסערה פנימית גם במפלגתו, ועל כן יעדיף למצוא פתרונות חוקיים ומשפטיים ולא להגיע למשבר שכזה.

באשר לשאלת חששם של חברי כנסת מהליכוד מפיצול נוסף נוסח 'קדימה', חשש שאולי מונע מהם לפעול בנחישות מול כוונות ההרס של נתניהו וברק, אומרת חוטובלי שכיום נראה ברור לכל שהמו"מ המדיני נמצא במבוי סתום ועל כן אין מקום להתפלגות נוספת והליכה לאפיק מדיני חסר סיכוי.