אפל: אזל המלאי של האייפון החדש, iPhone 4s

חברת הסלולר האמריקאית AT&T הודיעה כי כל 200,000 המכשירים שהוקצו על ידי אפל למכירה המוקדמת נמכרו בתוך 12 שעות.

רפי וייצמן , י"א בתשרי תשע"ב

מה גורם לפיצוצים?
מה גורם לפיצוצים?

חברת הסלולר הגדולה בארצות הברית AT&T הודיעה אמש יחד עם אפל כי אזל מלאי המכשירים אשר הוקצו למכירה המוקדמת.

חרף תחושת האכזבה בקרב חובבי הטכנולגיה והעיתונאים ברחבי העולם בעקבות השקת האיפון 4S ולא אייפון 5 כפי ציפו, המלאי שהוקצה למכירה המוקדמת אזל.

חברת הסלולר האמריקאית AT&T הודיעה כי כל 200,000 המכשירים שהוקצו על ידי אפל למכירה המוקדמת נמכרו בתוך 12 שעות מרגע תחילת המכירה. לטענת החברה מדובר בהשקה במוצלחת ביותר של מכשיר אייפון אי פעם.

כיצד מסתדרת תחושת האכזבה של הלקוחות והעיתונאים עם העובדה שמדובר בהשקה המוצלחת אי פעם?

לאורך השנה האחרונה הוצפה עיתונות הטכנולוגיה ברחבי העולם בשלל שמועות חסרות בסיס לגבי האייפון 5 הצפוי. חלק מהשמועות הרחיקו לכת עד כדי כך שהאייפון החדש יהיה בעל מקרן פנימי, מקלדת וירטואלית ועוד שלל פונקציות דמיוניות אשר גרמו לרף הצפיות מהמוצר החדש לטפס לגבהיים חסרי תקדים.

בעת ההשקה הופתעו כולם כי אפל אינה משיקה את האייפון 5, אלא את האייפון 4S, בדיוק כפי שהשיקה את האייפון 3GS אחרי האיפון 3G. היום, בדיוק כמו אז, התאכזבו לקוחות אפל מכך שהאייפון 3GS זהה בצורתו לאייפון 3G וכי הוא אינו ״פורץ דרך״ אלא מהווה ממשיך טבעי לדגם הקודם.

בשוך הסערה, ולאחר שכל עיתונאי הטכנולוגיה המובילים בעול פרקו את כל הקיטור על אכזבתם, נגשו כולם לבחון לגופו של עניין את המכשיר החדש. עיקר החידוש במכשיר החדש מסתכם בארבע סעיפים:

1. מעבד A5, המוכר ממכשיר האייפד 2 של החברה. המעבד מהיר פי 2 מקודמו ומציע יכולות גרפיות גבוהות פי 7.
2. מצלמת 8 מגה פיקסל חדשה, בעלת יכולת צילום וידאו בהפרדה גבהוהה, full HD 1080p.
3. סוללה חזקה יותר.
4. ממשק שליטה קולית חדש ומהפכני, המכונה סירי. 

סעיף 4, ממשק השליטה הקולית מהווה לא פחות ממהפכה בתחום הסלולר והמחשוב. כפי שאפל לא הייתה הראשונה להציע מכשיר סלולרי בעל ממשק מגע, אבל בהחלט היתה הראשונה להציג ממשק מגע נגיש ונוח בעת השקת האייפון הראשון, כך גם עם ממשק השליטה הקולית שכבר קיים בלא מעט מכשירים בשוק. הממשק הקולי החדש צפוי להבין את שאלות המשתמש ולהשיב אליהם בצורה קולית וחזותית. לדוגמה ניתן לשאול את המכשיר החדש האם לקחת מטרייה הבוקר לעבודה ולצפות לתשובה בהתאם למזג האוויר או שאול את המכשיר האם ניתן לקבוע פגישה למועד מסוים וגרום למכשיר לבדוק ביומן ולהשיב מיד.

השדרוגים שפורטו מעלה מהווים שדרוג משמעותי למכשיר האייפון, ועל שאינו פורץ דרך הוא מעמיד את האייפון החדש בחזית מול המתחרים בשוק.

לקוחות החברה מצביעים ברגלים, או יותר נכונים באצבועתיהם המקליקות על הזמנות המכשיר החדש, שעומד כנראה להיות מוצלח לא פחות מקודמיו על אף האכזבה הראשונית בעת ההשקה. 


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il