ניצן אלון: מודאג מ"הטרור היהודי"

בראיון מיוחד לניו יורק טיימס הביע תא"ל ניצן אלון התנגדות לפגיעה כלכלית ברש"פ וכינה את אלימות הימין ביו"ש "טרור יהודי".

ניר הר זהב , ט"ו בתשרי תשע"ב

ניצן אלון
ניצן אלון
ערוץ 7

תת אלוף ניצן אלון, מפקד אוגדת איו"ש, מביע התנגדות חריפה לכוונה האמריקאית לקצץ בסיוע הכלכלי לרשות הפלסטינית.

בראיון לעיתון "ניו יורק טיימס" אמר אלון כי תהיה זו טעות להפסיק את הסיוע הכלכלי לרשות הפלסטינית, כחלק מסנקציה על בקשתה מהאו"ם להכיר בה כמדינה.

"יציבות האזור כוללת את היכולת של הרשות הפלסטינית לשלם משכורות, ופגיעה בסיוע האמריקני תפגע גם בביטחון", אמר.

אלון הביע דאגה "מאלימות המתנחלים" ביו"ש וכינה אותה "טרור יהודי". הוא אמר "אנחנו צריכים לעשות הרבה יותר כדי לעצור את זה", אמר. מפקד אוגדת איו"ש קרא להעביר כוחות מההגנה על המתנחלים ביו"ש לצורך מיגור התופעה.

יו"ר מועצת יש״ע דני דיין, אמר בתגובה כי דבריו של אלון - איוולת ושערוריה, כלשונו. "אם הם אינם מבטאים את מדיניות הממשלה - זוהי שערוריה גדולה עוד יותר שקצין בכיר במדים מציג מעל דפי הניו יורק טיימס עמדות שונות משל ממשלתו. כך גם לגבי דבריו של תא״ל אלון על נחיצות ״תהליך מדיני״ לשמירה על הביטחון. אני מתגעגע לימים בהם מפקדי צה״ל לא הציבו תנאים ליכולתם לספק ביטחון לישראל".

יו"ר ועד מתישבי שומרון, בני קצובר, הגיב לראיון של ניצן אלון לניו יורק טיימס, "תא"ל אלון נוהג כאחרון מבצעי 'תג מחיר' כשהוא מצפצף על שלטון החוק ופועל בחו"ל כדי לשדל חברי קונגרס אמריקאיים לפעול בניגוד לעמדת הדרג המדיני. אנו קוראים לרוה"מ להזכיר לאלון את תפקידו, משימותיו להגנה על תושבי יו"ש, מהו היחס הנכון בין הדרג המדיני לצבאי ולמנוע משר הביטחון לקדמו לתפקיד הבא", אמר.

איש הימין ברוך מרזל, אומר הערב כי "האמירות הפוליטיות שמאלניות של ניצן אלון לטובת הערבים ונגד היהודים מחזקת את העובדה שקצינים כמותו הם סיבה מרכזית לתג מחיר הנובע מתחושות קשות של קיפוח ואפליה".