מערכות אלביט ליצרנית המטוסים 'אמבראר'

חברת בת של אלביט מערכות בברזיל תספק ליצרנית המטוסים 'אמבראר' מערכות מתקדמות עבור מטוס התובלה החדש KC-390

שמעון כהן , כ"ח בתשרי תשע"ב

עוד הישג לאלביט
עוד הישג לאלביט
אמבראר

אלביט מערכות בע"מ (NASDAQ ו-TASE: ESLT) ("אלביט מערכות") הודיעה היום כי החברה הבת שלה בברזיל, AEL, קיבלה מהזרוע הביטחונית של יצרנית המטוסים 'אמבראר' חוזי פיתוח בהיקף כספי של כ- 25 מיליון דולר לאספקת שלוש מערכות נוספות למטוס התובלה והתדלוק החדש, KC-390: חליפת הגנה עצמית (SPS), מערכת הגנה מסוג DIRCM (Directed Infra-Red Countermeasures) ומערכת תצוגת קסדה (HUD). החוזים הינם בהמשך לבחירה המוקדמת ב – AEL כספקית מחשב המשימה עבור המטוס החדש.

ב'אלביט' מציינים כי יצרנית המטוסים אמבראר מפתחת את ה-KC-390 במסגרת חוזה שקיבלה מחיל האוויר הברזילאי. המטוס צפוי להתחיל סדרת ניסויי טיסה בשנת 2014 ולהימסר לחיל האוויר הברזילאי ב-2016 .

שלמה ארז, נשיא AEL, מסר בתגובה: "אנו גאים מאוד על שנבחרנו לספק למטוס ה-KC390 של אמבראר את המערכות הטכנולוגיות המתקדמות שלנו – מערכות ההגנה העצמית, מערכות מבוססות לייזר סיב ומערכת תצוגת הקסדה, בנוסף למחשב המשימה שכבר נבחר לתכנית זו בעבר. הבחירה בנו מעידה על הרלוונטיות של AEL ליצרניות התעופה המתקדמות ביותר ואנו שמחים להזדמנות לחלוק את הידע הטכנולוגי ואת נסיוננו המבצעי המוכח, עם השותפה שלנו, אמבראר".

"מטוס ה-KC-390 צפוי לפעול בכל רחבי העולם, בתנאים שונים ובאותה רמת ביצוע גבוהה" אמר אדוארדו בוניני סאנטוס פינטו, סגן נשיא לתפעול ומנהל התפעול הראשי של הזרוע הביטחונית של אמבראר. "הבחירה בספקים הראשיים הינה תהליך הכרחי לצורך עמידתנו במחויבות שלנו כלפי חיל האוויר הברזילאי לייצר את ה- KC-390 בסטנדרט הטכנולוגי הגבוה ביותר, שהוא ללא תקדים בשוק זה ותורם תרומה משמעותית לברזיל".