שאול חלפון: על הרבנים להתאחד סביב המאבק

לקראת העצרת בגבעת אסף מחר, קורא שאול חלפון ממנהיגי נוער הגבעות לכל ראשי הישיבות בארץ, להורות לתלמידים להצטרף למאבק.

בני טוקר , כ"ח בתשרי תשע"ב

גבעת אסף
גבעת אסף
צילום: דניאל ונטורה, ויקיפדיה

שאול חלפון ממנהיגי נוער הגבעות ביו"ש קורא לכלל ראשי הישיבות בארץ לגייס מייד את כל התלמידים לטובת המאבק כנגד המשך הריסת הבתים ביהודה ושומרון, "אנחנו צריכים להתאחד ולהביא כמות רצינית של אנשים. זה שם המשחק - הכמות".

הוא הוסיף "כשהשלטונות רואים קומץ של אנשים, אז הם מצפצפים עלינו. והראייה היא, שכשביבי ראה את מחאת האוהלים, הוא נבהל. לצערי אנחנו לא מאוחדים, כל רב עם הדעה שלו. שאלתי פעם את אחד הרבנים למה אנחנו לא מאוחדים, אז הוא ענה לי שהמדינה הייתה חכמה והיא רתמה אותנו לעטין שלה ועכשיו קשה להיפרד. היום כל הישיבות מקבלות תקציבים, אנחנו זוכרים איך כולם התנפלו על הרב מלמד בהר ברכה, למה התנפלו עליו, כי הם פחדו מגורל דומה".

לדבריו, הגיע הזמן שראשי הישיבות הציוניות יורו לתלמידים לשרת בצבא אם הוא אכן מגן על ישראל, "35 אחוזים מהלוחמים הקרביים הם משלנו. אבל הרבנים צריכים להודיע שאנחנו משרתים בצה"ל כי הוא צבא הגנה לישראל ולא צבא עקירה לישראל. אם הם היו מחנכים את התלמידים ליותר לאומיות הכול היה נראה אחרת".

חלפון מקווה שלמאבק החשוב יצטרפו גם המבוגרים ולא רק בני הנוער, "בני הנוער הם הסיירת שלנו. אבל כשאני מדבר עם מבוגרים הם אומרים לי, עזוב אותך. אין להם רוח לחימה, הם מסודרים כבר, עם פרנסה טובה. אז אני רוצה להגיד להם שגם בגוש קטיף היו אנשים מסודרים עם בתים ופרנסה של שלושים שנה, אז אנא מכם".