השבוע: חג ההיי-טק של תל-אביב

חגיגת היי-טק ענקית תביא השבוע לארץ כמעט את כל בכירי ההיי-טק בעולם, מחברות הסטארט-אפ המתחילות ועד חברת IBM ופייסבוק.

דוד לב , ב' בחשון תשע"ב

חג ההיי-טק של תל-אביב
חג ההיי-טק של תל-אביב

בתום ימי חגי ישראל, העם היושב בציון חוזר למסלול "אחרי החגים" וחוזר לחיים השגרתיים.

יש עוד סיבוב אחד של "חג" שהולך לפקוד את ישראל לפני בואו המבורך של החורף – חגיגת היי-טק ענקית שתביא לארץ כמעט את כל המי ומי של ההיי-טק בעולם, מחברת IBM, אמזון, פייסבוק, והרבה אחרות ועד לחברות הסטארט-אפ הכי זעירות ומתחילות.

כמה עשרות כנסים מתוכננים, רובם הגדול בתל-אביב. הכנס המרכזי, בשםDLD (Digital Life Design יתקיים בנמל תל-אביב בימי שלישי ורביעי, עם שלל אירועים, שיחות, הדגמות של מוצרים וטכנולוגיה – בקיצור, המילה האחרונה בהווה ובעתיד בעולם הדיגיטלי.

כנס הDLD מתקיים פעם בשנה. אחד מתומכי הכנס ומארגניו הוא יוסי ורדי, אחד מהגאונים מאחרי ICQ, ועכשיו מתפקד, בעצם, כ"זקן" ההיי-טק הישראלי,ותומך – דרך עצה, עזרה, פיתוח קשרים, ובשקעה כספית בסטארט-אפים שנראים מבטיחים. כיום ורדי הוא מנכ"ל הכנס, בשיתוף עם הוברט בורדה, מנכ"ל החברה שנושא את שמו.

הDLD בודק את ההשלכות של הפיתוחים בהיי טק על חיינו - מהפכת הפייסבוק וה-social media על עסקים ולימודים, עתיד תחום הסלולרי, והשינויים שבדרך בתחום הבריאות בעידן התקשורת האלחוטית, המאפשר גישה לרופא כמעט מכל מקום (telemedicine).

הכנס גם יטפל בנושאים פחות בולטים – לדוגמה, הצורך לשפר את רמת החינוך בכל רמות בתי הספר כדי להקנות לבני נוער את הכלים שהם יצטרכו כדי להתמודד בשוק העבודה בעתיד – יכולות שמדינות שלמות עלולות למצוא את עצמן עם חסכים בעתיד.

מדענים מחברת IBM ישוחחו על ההישג הענקי שלהם בשנה החולפת – המחשב-על watson, שיכול "לחשוב" ולהגיע להחלטות בצורה "עצמאית" בתוך תחום הפעולה המוגדר ע"י מתכנתים.

הכנס גם יתמודד עם שאלת "העיר החכמה" שתחסוך אנרגיה ועצבים. כנס מרכזי נוסף הוא כנס ה-journey של חברת ארנסט אנד יאנג, שגם הוא יתמקד בטכנולוגיות חדשות בתחום המחשבים, הסלולרי, והרפואה.


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il