לאחסן עשרות ג'יגה בתוך שניה

חברת קמינריו הישראלית, הממוקמת ביקנעם, מייצרת כבר מ-2008 פתרונות אחסון לארגונים המבוססים על SSD. פיתוח ישראלי.

דוד לב , ד' בחשון תשע"ב

לאחסן עשרות ג'יגה בתוך שניה
לאחסן עשרות ג'יגה בתוך שניה
יח"צ

הדור הבא של פתרונות אחסון למחשבים כבר הגיע – על חלק מהחידושים חתומה חברה ישראלית בשם קמינריוKaminario, http://www.kaminario.com  שמפלסת את הדרך לאחסון יותר בטוח – והרבה יותר מהיר.

כיום, לרוב המחשבים בעולם יש כונן דיסק קשיח מכני, מהסוג שכולנו מכירים. לדיסקים אלו יש יתרון אחד – הם יחסית זולים – אבל יש להם גם הרבה חסרונות. הם לא תמיד אמינים, ועלולים להיכשל בצורה פתאומית כמעט בכל רגע. חוץ מזה, דיסקים אלו הם יחסית איטיים; בפעולות אחסון מסובכות שמצריכות הרבה כתיבה לדיסק, פעולת האחסון יכול להתמשך דקות ארוכות.

האלטרנטיבה המודרנית – שמאומצת יותר ויותר על ידי יצרני ומשווקי מחשב – היא דיסק solid-state (drive SSD, שעשויה משבבים של פלש (flash). פעולות כתיבה וקריאה לדיסקים אלו יותר מהירות מאותן הפעולות בדיסק קשיח רגיל, ודיסק SSD הרבה יותר אמין -אין לדיסקים אלו חלקים זזים, מה שמפחית את הסיכוי שלהם להתקלקל.

חברת קמינריו, הממוקמת ביקנעם, מייצרת כבר מ-2008 פתרונות אחסון לארגונים המבוססים על SSD, והפכה להיות אחד ממובילי השוק בתחום העיסקי enterprise. אלא שרוב הדיסקים שלה בנויים לא משבבי פלש, אלא מ-dram, שהם הרבה יותר "סלעיים" וחזקים, אומר גרת טאוב, מנהל מכירות בקמינריו.

“המוצר שלנו, K2, מציע ללקוחות עסקיים את פתרון האחסון הכי בטוח שיש", הוא אומר, "ה- dram הרבה יותר אמין מפלש, וכמובן אמין יותר מדיסקים קשיחים. איבוד נתונים, מסמכים, ואינפורמציה בחברה עלול לשתק חברה, ומנכ"לים מוכנים בהחלט להשקיע בפתרונות אחסון. מנ"כלים יכולים לשלם סכום דומה על מערכות טובות יותר".

בימים האחרונים הכריזה קמינריו על מוצר חדש, שמשלב אחסון פלש אם אחסון dram, במטרה לתת ללקוחות אופציות נרחבות בפתרונות אחסון.

"קמינריו מספקת לא רק חומרה אמינה, אלא גם מערכת הפעלה ייחודית שיכולה להעביר נתונים של עשרות גיגה בשנייה תוך שמירה על השהייה נמוכה ביותר. כל זאת ללא פגיעה בזמינות ויתירות. הפצת הנתונים האוטומטית של המערכת, שנקראת SPEAR, ועיבוד הקריאה וכתיבה לדיסק בצורה חכמה, מספקים ביצועים שוברי שיאים, ומבטלים בצורה אוטומטית נקודות חמות וצווארי בקבוק,” אומרת החברה.

דני גולן, מנכ"ל Kaminario, ציין כי הגיוס הכספי האחרון שבוצע למען החברה יאפשר להרחיב את הפעילות בשוק ולסייע ליותר לקוחות לפתור בעיות בביצועי האפליקציות שלהם.


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il