פנייה לבנצי ליברמן: הצל את חולות סמר

החברה להגנת הטבע לראש רשות מקרקעי ישראל, בנצי ליברמן: "כשם שסייעת להשבת חוף בצת לציבור אנו מקווים כי תציל את חולות סמר".

ערוץ 7 , ד' בחשון תשע"ב

חוף סמר
חוף סמר
צילום: דב גרינבלט, החברה להגנת הטבע

החברה להגנת הטבע פנתה היום (שלישי) לראש רשות מקרקעי ישראל, בנצי ליברמן, במכתב תודה על הכיוון המסתמן בחוף בצת ותקווה שהוא יוביל החלטה דומה גם לגבי חולות סמר ויבטל את הכרייה המתוכננת שם.

"בשם החברה להגנת הטבע אני מתכבד להביע הוקרה חמה ותודה עמוקה על החלטתך הברוכה להביא לביטול חוזה החכרת מרחב חוף בצת לחברת חברת מאקפל בדרך של הסכמה", כתב לליברמן מנכ"ל החברה להגנת הטבע, קושה פקמן.

"סללת את הדרך להשבתו של מרחב חוף בצת לציבור הרחב ולשמירתו כחוף פתוח המשמר את ערכי הטבע הנוף והמורשת ואת תרבות הבילוי בחיק הטבע של תושבי הגליל המערבי.ה חברה להגנת הטבע סבורה כי במציאות הנוכחית הציבור הישראלי מתקשה לקבל עוד הפקעה של שטחי ציבור ערכיים השייכים לכולם, לצורך קידום יוזמות פרטיות בכלל, ועל חופי הים שנותרו לנו בפרט", הוסיף.

לסיום כתב, "אנו מקווים כי כשם שבחוף בצת העדפת את האינטרס הציבורי על פני האינטרס היזמי, תוביל גם בחולות סמר החלטה דומה, שתאמץ חלופות אחרות לאספקת החול לתעשיית הבנייה באילת, ותשמור על פנינת הטבע הייחודית שבחולות סמר".