שוב דו"ח מבקר על העבודות בהר הבית נשאר חסוי

ועדת משנה לועדת ביקורת המדינה דנה היום בחוות דעת המבקר על העבודות בהר הבית. הדו"ח נשאר חסוי בטענה שפרסומו יגרום לעימותים באזור.

חזקי ברוך , ד' בחשון תשע"ב

כיפת הסלע הר הבית
כיפת הסלע הר הבית
פלאש 90

ועדה משנה לבטחון, קשרי חוץ ושכר בין לאומי של ועדת לביקורת המדינה דנה היום (שלישי) בחוות דעת מבקר המדינה החסויה על סוגיית העבודות בהר הבית
 
ח"כ אורי אריאל ביקש שוב מהועדה לפרסם חלק מדו"ח חוות מבקרהמדינה על מנת לאפשר לציבור לעמוד על גודל המחדלים בהר הבית ואת רצינות הדו"ח אך הועדה דחתה את בקשתו.

נציג השב"כ ציין בדיון, כי מבחינה בטחונית טהורה אין מניעה לפרסם את הד"וח ועל כן השב"כ איננו מתנגד לפרסום.

אריאל הסביר כבר בעבר כי "הדו"ח הגלוי הוא שני עמודים, מתוך למעלה מ-30 עמודים שחלקם מעידים על כישלון קולוסאלי של הרשויות האחראיות על אכיפת החוק בהר הבית: היועץ המשפט לממשלה, משטרת ישראל, רשות העתיקות ועיריית ירושלים. המחדלים חמורים פי כמה, לאור העובדה שהם מתרחשים במקום הקדוש ביותר לעם ישראל, וקדוש גם לדתות אחרות".
 
אריאל מציין, כי "כיו"ר שדולת ירושלים בכנסת, אני עוקב מקרוב אחר הדברים מזה שנים. בשנה שעברה הוצגה לוועדת הביקורת טיוטה ודו"ח עם ביקורת קשה, אולם התיקונים שיושמו בפועל קטנים מאוד. רק חשיפה כמעט מלאה של הדו"ח לביקורת ציבורית תאפשר לציבור לאמוד הן את גודל המחדלים בהר הבית, והן את הרמה הגבוהה והרצינות שבדו"ח המבקר המלא".
 
ח"כ אריאל קובע, כי "זכות הציבור לדעת את כל הנעשה במקום הקדוש ביותר, והטיעונים לחיסוי הדו"ח אינם מספקים כדי להתגבר על זכות זו, ברוב חלקיו. לאחר שקראתי את הדו"ח המלא ואת פרוטוקול הדיון שבו הוחלט על החיסיון, הסקתי כי יש לשנות את ההחלטה ולחשוף חלק רחב בהרבה מהדו"ח".