הנעליים על הרגליים, תודות להמצאה ישראלית

עלינו "להודות" ל"מחבל הנעליים", ריצ'רד ריד, שבשנת 2001 ניסה לפוצץ מטוס בעזרת פצצה שהמתין בתוך נעליו.

דוד לב , ה' בחשון תשע"ב

הנעליים על הרגליים
הנעליים על הרגליים

אחת מהטרחות הכי גדולות עבור נוסעי מטוסים היום היא הבדיקה הביטחונית – ובמיוחד, בדיקת הנעליים.

ישראליים בדרך כלל "פטורים" מבדיקות אלו ביציאתם מהארץ, אבל כל נוסע, גם לארה"ב וגם למדינות שונות באירופה, מכיר את התהליך היטב: הורדת הנעליים והכניסה לתוך הסורק.

לנו יש רק "להודות" ל"מחבל הנעליים", ריצ'רד ריד, שב-2001 ניסה לפוצץ מטוס בעזרת פצצה בתוך נעליו. הניסיון נכשל, אבל מאז כולנו נדרשים לחלוץ נעליים כמעט כל פעם שאנחנו מנסים לעלות על מטוס.

מיותר לציין עד כמה מתיש וקשה כל המהלך – ולאלה שניסו לנסוע עם ילדים בחו"ל ועברו בבידוק ביטחוני בזמני לחץ בשדה תעופה, אין לנו אלא להשתתף בצערכם.

אבל יש תקווה – תודות לחברה ישראלית מראשון לציון שפיתחה מכשיר שפוטר נוסעים מהצורך לחלוץ נעלים. החברה, איי די או סקיוריטי IDO Security, http://www.magshoe.info, מייצרת את מערכת ה"מגשו", MagShoe, מערכת שיכולה לבדוק נעליים, גרביים, וכל אזור הרגל תוך שניות, בלי שום טרחה או אפילו עבודה מצד הנוסע.

המערכת מבצעת בדיקה יסודית לנעליים וכל אזור הרגל התחתון. אם צצה בעיה, המערכת תיידע את אנשי הביטחון – בצורה רעשנית, כדי לעורר את תשומת לבם במיוחד במקומות הומי אדם.

החברה הוצגה השבוע בתערוכת הביטחון העולמית שהתקיימה בגני התערוכה על ידי דן וורבר, מנהל מכירות של החברה, "המערכת מרגיעה בצורה משמעותית את האוירה באזור הבידוק הבטיחוני. יש פחות בלגן ולכן יש לעובדי הביטחון יותר אפשרות להתרכז בתפקידים החשובים באמת – איתור מחבלים", אמר וורבר.

לחברה יש לקוחות באירופה, אסיה, ואפריקה. המערכת הוצבה בשדה התעופה בן גוריון, ליד מכונות בידוק הכבודה לפני הצ'ק-אין, אומר וורבר, "הלקוחות מאוד מתלהבים מהמערכת – ולנו נותר לקוות שמנהלי שדות תעופה בכל העולם יאמצו את הפתרון הישראלי הנוח והקל".


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il