תרגיל נפילת טילים בגוש דן

על רקע המתיחות מול איראן יערוך היום פיקוד העורף תרגיל המדמה נפילת טילים בגוש דן בשיתוף כוחות הביטחון וההצלה

בני משה , ו' בחשון תשע"ב

ממותגת. תל אביב
ממותגת. תל אביב
פלאש 90

פיקוד העורף יערוך היום (ה') תרגיל המדמה נפילת טילים בגוש דן בשיתוף כוחות הביטחון וההצלה. התרגיל יבדוק את תפקוד הכוחות, ויתרכז באזור מוגבל בעיר חולון. באזור התרגיל תורגש משעות הבוקר תנועה ערה של רכבי ביטחון, וייתכן שיישמעו קולות נפץ.

בשעה 10:05 תישמע צפירה עולה ויורדת למשך 90 שניות באזור גוש-דן. ייתכן והצפירה תישמע גם בישובי השרון והשפלה. במידה ותופעל אזעקת אמת, תישמע צפירה נוספת. האזרחים נקראים להמשיך בשיגרת חייהם.

הקבינט הישראלי קיים אמש דיונים בעניין הגרעין האיראני, ועל פי הדיווחים דן גם באפשרות של תקיפה נגד מתקני הגרעין כבר בשבועות הקרובים. מלבד זאת, ישראל גם ערכה אתמול ניסוי בטיל המסוגל, כך אומרים, להגיע עד לאיראן.

בבית הלבן מזהים את המתיחות בין טהרן לירושלים ושוקלים האם להמשיך ולדבוק בדרך הסנקציות. "הממשל שואף למצות את הערוצים הדיפלומטיים", אמר בכיר בוושינגטון, שציין מנגד כי ארצו צפויה להצטרף לתקיפה ישראלית באיראן.

בעוד כשבועיים צפויה הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית (סבא"א) לפרסם דו"ח על תוכנית הגרעין האיראנית, כאשר ההערכה היא שמזכ"ל הארגון יוקיה אמנו יחשוף את הצדדים הצבאיים של הפרויקט. הסברה במערב היא כי יהיה די בממצאים שייחשפו על מנת להגדירם כ"מפלילים". ב"ישראל היום" דווח הבוקר כי הציפייה היא שהדו"ח יחשוף שאיראן ביצעה שורה של פעולות חשאיות שעיקרן התקרבות הדרגתית ליכולת לבצע ניסוי גרעיני. פעולות אלה נחשבות לשלב האחרון בפרוייקט גרעין צבאי, בטרם בניית פצצה.

באירופה ובארה"ב מקווים כי ממצאי הדו"ח יאפשרו למועצת הביטחון להטיל סבב סנקציות חדש, נוקשה יותר, על המשטר האיסלאמי - ובכך לעקוף את התנגדות של רוסיה וסין למהלך שכזה. ועדת החוץ של בית הנבחרים האמריקני כבר אישרה אמש הצעת חוק שתקשיח את ההגבלות שמטילה ארה"ב באופן עצמאי על טהרן. "צריכות להיות השלכות לסוג כזה של התנהגות", אמר אתמול חבר בית הנבחרים הדמוקרטי הווארד ברמן.