גורמים בימין: טליה ששון אחת כבר היתה לנו

גורמים בימין הגיבו בזעם לפרסום לפיו הפצ"ר לשעבר, עו"ד אביחי מנדלבליט, יעמוד בראש הועדה בועדה להכשרת ה"מאחזים" ביו"ש.

אבי חיים , ז' בחשון תשע"ב

ספין. טליה ששון
ספין. טליה ששון
פלאש 90

גורמים בימין הגיבו בזעם לפרסום לפיו הפצ"ר לשעבר, עו"ד אביחי מנדלבליט יעמוד בראש הועדה להכשרת ה"מאחזים" ביו"ש.

ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, הגיב בציניות לאפשרות המינוי המסתמן, "עדיף כבר למנות את טליה ששון. המסקנות תהיינה מראש אותן המסקנות, לפחות נחסוך את העלות הכספית של זמן העבודה. למנות את יד ימינם של אנשי השמאל הקיצוניים ביותר בפרקליטות, שפעל בכל כוחו להכניס לבית סוהר לוחמי צה"ל ב'עופרת יצוקה' ושקיבל דרגת אלוף אישית מאהוד ברק,  זה לתת לחתול לשמור על השמנת. אם ימונה אביחי מנדלבליט  לראש הועדה –מסקנותיה כבר כתובות מראש".

יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ יריב לוין (ליכוד), תקף בחריפות את הכוונה, "מינוי  של האלוף במילואים מנדלבליט, אשר במסגרת  תפקידו היה  אחראי  לאישור צוים אשר הגבילו את ההתיישבות ביהודה ושומרון, ואשר אמורים להבחן ע"י הועדה, אינו במקומו, איננו אפשרי ומעביר מסר כאילו מדובר במשפט מכור, בו מי שמאשר את הצוים הוא שאמור לבחון את כשירותם ולהכשיר את הבניה שהוגבלה באותם צוים עצמם. הועדה  צריכה להיות מורכבת ממשפטנים המומחים בתחום המקרקעין, ללא דעה קדומה או מעורבות אישית,  אשר תמנע  הרס נוסף".

ח"כ לוין הפנה איום  מפורש כלפי  ראש הממשלה: "הריסות נוספות יזעזעו את יסודות הקואליציה".

יו"ר ועד עובדי התעשייה האווירית, ח"כ חיים כץ, הנחשב  לחבר הכנסת החזק בליכוד, תקף את המינוי המסתמן בחריפות, "טליה ששון אחת כבר היתה לנו. אם זהו ההרכב, חבל לבזבז כסף על כיבודים לועדה, שתוצאותיה כנראה ידועות מראש. לא נסכים לחורבן נקודות התיישבות בארץ ישראל".

ח"כ אריה אלדד התייחס למינוי מנדלבליט, "אפשר באותה מידה למנות את נציג 'עדאללה' לועדה זו ולהציב בראשה את השופט גולדסטון. אם נתניהו רוצה להרוס את ההתיישבות היהודית - שיאמר זאת ישירות לבוחריו ולא יסתתר מאחורי 'ועדה' משפטית בעלת סדר יום שמאלני מובהק'.

יו"ר ועד מתיישבי השומרון, בני קצובר, אמר: "בתקופת כהונתו של  אביחי מנדלבליט כפרקליט הצבאי הראשי הפכו חלקים גדולים מהיועצים המשפטיים למחריבי ההתיישבות ולשליחים נאמנים של ארגוני השמאל הקיצוניים  - הן בנושא המסיק, הן בנושא אדמות ביו"ש ובעיקר בנושא המאחזים, אותם רוצים שהוא כביכול יבדוק. מינוי של אדם כזה הוא יריקה בפרצוף לכל מפעל ההתיישבות. לא נקבל מצב כזה בשום פנים ואופן" – אמר קצובר.