העדה החרדית תומכת בסיקריקים

שלום ברוך רוסט שהסתתר בשל חשש לחייו מנקמתם של חסידי גור שב לביתו בשבת. רוסט חזר לאחר שקיבל גיבוי מגאב"ד של העדה החרדית

אפרים מורנו , י' בחשון תשע"ב

שלום ברוך רוסט
שלום ברוך רוסט
ערוץ 10

איש הסיקריקים, שלום ברוך רוסט, ומשפחתו חזרו בשבת האחרונה לביתם לאחר שבשבועות האחרונים הסתתרה המשפחה מחשש כבד לחייה. חזרתם הביתה של משפחת רוסט מגיעה לאחר שרוסט התראיין לתוכנית 'השבוע' בשבת האחרונה, וכך קנה לעצמו 'תעודת ביטוח' שלא יארע לו דבר.

על פי דיווחים שונים סיבה נוספת לחזרתם הביתה של משפחת רוסט הוא גיבוי של  הרב יצחק טוביה וייס מהעדה החרדית, שאמר כי במקרה נוסף של אלימות הוא יתערב במלוא עוצמתו.

את הדברים אמר הרב וייס לנציגי כולל פולין שהגיעו במהלך שבוע שעבר לרב כדי שיגנה את פעילות הסיקריקים שרוסט נמנה בן חסידיה. הנציגים הופתעו מתגובתו של הרב שהודיע שהוא מסרב לגנות את הסיקריקים ואמר שהוא כועס וזועם על תקיפתו הקשה של הירשמן, הרב וייס שאל בתמיהה אם אין בית דין שאפשר לפנות אליו בענייני מחלוקת וישר מגיעים לאלימות קשה כל כך.

אמש פורסמו בעיתונות החרדית מודעות תמיכה בהירשמן שנפצע בלינץ בגאולה לפני כשבוע. במודעות התמיכה נקרא הציבור לפנות בדרכי שלום, והוענק גיבוי להירשמן במאבקו מול כולל פולין על המכתב חתמו שלוש רבנים המתגוררים במתחם 'בתי וורשא'. במודעה נוספת נשלחו איחולי רפואה שלימה מטעם התושבים במתחם.

לפניות לכתב :   efraim@a7.org

שלום ברוך רוסט בראיון ל'השבוע'