בד"ץ יכריע האם לנדות את האברך שנישא בשנית

האברך שנישא בשנית התעלם מבקשת בד"צ העדה החרדית להופיע בפניהם בעקבות נישואיו השניים, על אשתו הראשונה נכפה קבלת גט

אפרים מורנו , י' בחשון תשע"ב

נשות טאליבן
נשות טאליבן
פלאש 90

פרטים נוספים נחשפים היום (שני) סביב מקרה הביגמיה במאה שערים,.לערוץ 7 נודע כי טכס הנישואין המסתורי נערך לפני כשבועיים במהלך השבת בשכונת מאה שערים, בטכס נכחו עשרה עדים שהושבעו בשבועה חמורה לא לספר על מקרה החתונה ובמיוחד לא לגלות מי היה הרב שקידש את הזוג למרות היותו של הגבר נשוי תוך פריצת 'חרם דרבינו גרשום'.

בעקבות החתונה פנתה אישתו הראשונה של האברך מקהילת 'נשות הטאליבן' לבית הדין של העדה החרדית. במהלך השבוע שחלף זימן בית הדין את האברך לשימוע כיצד נישא בשנית ללא מתן גט. נכון לשעה זו האברך סירב להופיע בפני בית הדין וגוברים הסיכויים כי בית הדין יוציא פסק של נידוי כנגד האברך.

נציג שנשלח מטעמו לבית הדין סיפר כי לאברך ניתן היתר ממאה תלמידי חכמים להינשא בשנית וללא מתן גט אך הוא לא השתמש בו. בבית הדין נוכחו לדעת כי האברך נישא בשנית ללא ההיתר של הרבנים ומדובר בחתונה לכל דבר ועניין.

נישואיו השניים של האברך הובילו להתפתחות מפתיעה כאשר אישתו הראשונה נאלצה להסכים לקבל את הגט. עתה חוששים כי מהלך החתונה המיסתורית שביצע הבעל יוביל אחריו בעלים נוספים כדי לכפות  את נשותיהם לקבל גט. בית הדין קבע כי אישתו מנישואיו הראשונים תגיע לרב מוכר בבני ברק על מנת לקבל את הגט.

לפניות לכתב: efraim@a7.org