נשים בירוק: אל תתקשרו למשטרה

נדיה מטר ויהודית קצובר, אשר נעצרו הבוקר לאחר שהותקפו ע"י ערבי והזעיקו את המשטרה, מזהירות מפני הפנייה לרשויות החוק במדינה.

אורנית עצר , י' בחשון תשע"ב

העצים שניטעו בנצר
העצים שניטעו בנצר
נשים בירוק

נדיה מטר ויהודית קצובר, אשר נעצרו הבוקר ועוכבו למשך 6 שעות לאחר שהותקפו ע"י ערבי והזעיקו את המשטרה, מזהירות מפני הפנייה לרשויות החוק במדינה.

השתיים מספרות, כי "בשעות הבוקר הבחנו שערבים עקרו זו פעם חמישית, עשרות עצי זית קטנים שניטעו ע"י יהודים באדמות מדינה. היינו 3 פעילות מנצר ונשים בירוק. איתרנו חלק מהשתילים העקורים וכשניסינו לטעת אותם בחזרה, תקפו אותנו שלושה ערבים, 2 נשים וגבר".

לדבריהן, "קראנו מיד לצבא ולמשטרה. יחד עם הצבא והמשטרה הגיע המינהל האזרחי אשר קבע חד משמעית שמדובר באדמות מדינה. תוך דקות מצאנו את עצמנו בניידת המשטרה כמעוכבות, כמו הערבים. בתחנה המשיך הסיפור הקפקאי כשהאשימו אותנו בהשגת גבול ובתקיפה".

מטר וקצובר מציינות, כי "הבהרנו להם שאנחנו המתלוננות,  לאחר שהערבים עקרו לנו שתילים ותקפו אותנו, ולא הבנו איך פתאום הפכנו מקורבן למואשם? בעוד אנו מחכות אנו רואות את החוקר מקשיב באווירה ידידותית לטענות של הערבים, בוחן את המפות שלהם על פגוש הרכב המשטרתי ומתנהל איתם כאילו הם ידידים ואורחים במקום לטפל בהם כתוקפים של יהודים".

"כשיהודים מותקפים, לאף אחד במערכת אכיפת החוק לא איכפת. עצתנו חד-משמעית: אל תקראו למשטרה", מסיימות השתיים.

נדיה מטר נחקרה, וקיבלה צו הרחקה של שבועיים מהמקום בו תקפו אותה. במקום הודיעו לה שיש לה עוד שני תיקים עליהם היא צריכה להיחקר ביום ראשון הקרוב, אולם לדבריה מדובר בשיטה של "הוצאת תיקים מהבויידעם" כאמצעי הפחדה.