"תושבי י-ם חייבים ללמוד את מורשת גוש קטיף"

הרב יעקב הלפרין חבר הנהלת עיריית י-ם ויו"ר סיעת יהדות התורה, ערך היום, יום פטירת רחל אימנו, סיור מרגש במוזיאון גוש קטיף.

חזקי ברוך , י"א בחשון תשע"ב

וסרטייל והלפרין. היום
וסרטייל והלפרין. היום
יח"צ

הרב יעקב הלפרין חבר הנהלת עיריית ירושלים ויו"ר סיעת יהדות התורה, ערך היום (שלישי), יום פטירת רחל אימנו, סיור מרגש במוזיאון גוש קטיף בירושלים, במטרה להביא להיכרות תושבי ירושלים את מורשת יהדות עזה וגוש קטיף.

הרב הלפרין התרגש מאד לחוות את סיפורו של הגוש, וציין כי אין מתאים יותר מיום הילולת רחל אמנו לבקר במוזיאון, ולבקש מרחל שתחוס ותרחם על עם ישראל בעקבות מה שעם ישראל חווה מאז פינוי גוש קטיף.

בסיום הביקור אמר הרב הלפרין, כי "המשימה שלנו לחבר את כל חלקי ירושלים שיכירו וילמדו את מורשת גוש קטיף וההיסטוריה העשירה של יהדות חבל עזה מאז ימי החשמונאים במוזיאון גוש קטיף. אסור לנו לתת לשכוח את מה שהיה ואת המתיישבים היקרים".

הרב הלפרין הדליק את נר הזיכרון התמידי לנופלים בגוש קטיף, ואף קיבל את מזכרת השירות הבולאי למוזיאון גוש קטיף וכתב בספר האורחים ,"להתרגש כאן זה פשוט וקל. הזיכרונות והצער והגעגועים, מנת חלקנו בסיור זה, תקוותנו ונחמתנו לראות בבניין ירושלים ת"ו ולהכין אותה ואת העם כולו לביאת המשיח ולבניין המקדש השלישי מיד ממש".

מנהל המוזיאון שלמה וסרטייל הודה לרב הלפרין על ביקורו ועל שיתוף הפעולה עם המוזיאון שעומד בלב ירושלים כמרכז הנצחה בלתי נשכח שלמעלה מ-140 אלף איש כבר ביקרו בו.