ברק: נפתור בהסכמה את סוגיית עמונה וגבעת אסף

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר הביטחון, אהוד ברק, ביקשו מבית המשפט העליון ארכה כדי לפתור בהסכמה את סוגיית עמונה וגבעת אסף.

שלמה פיוטרקובסקי , י"ג בחשון תשע"ב

גבעת אסף
גבעת אסף
יח"צ

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר הביטחון, אהוד ברק, ביקשו מבית המשפט העליון ארכה כדי לפתור בהסכמה את סוגיית עמונה וגבעת אסף. בתשובת הפרקליטות נאמר כי המדינה מתכוונת לסיים את הטיפול בפרשה רק ב-31 בדצמבר 2012. 

ממשרד הביטחון נמסר, כי "הבקשה לארכה נעשתה בעקבות הערכת הממשלה כי קיים סיכוי טוב לפתור גם את סוגיית מאחז עמונה, זאת לאחר שתושבי מאחז גבעת אסף כבר התחייבו לדון באופן כן ואמיתי ובדרכי שלום בפתרון סוגיית היישוב".

יו"ר ועד מתיישבי בנימין, איציק שדמי, אמר בתגובה "העובדה שהמדינה ביקשה דחייה היא משמחת אבל אסור לה לבלבל אותנו. הישובים לא הוכשרו ואנו קוראים לכל חברי המערכת הפוליטית לא להפחית את הלחץ על ראש הממשלה ושר הביטחון על מנת שהתהליך יגיע לביומו והמדינה תצהיר חד משמעית על הישובים שהקימה וחרב ההרס והחורבן תוסר באופן סופי".

נזכיר כי המדינה ביקשה לפני יומיים ארכה מבית המשפט לצורך הגשת תגובתה לעתירות שהוגשו במטרה להביא להרס שני הישובים.

בעקבות לחץ כבד אשר הופעל על ראש הממשלה נתניהו מצד חברים בסיעת הליכוד וחברי סיעות הימין בקואליציה ומחוצה לה, החליט נתניהו להקים צוות משפטנים אשר יפעל לפתרון בהסכמה של סוגיית הישובים והשכונות שעניינם עלה לבג"ץ.

נזכיר כי בנוסף לעמונה ולגבעת אסף עומד על שולחן בג"ץ גם ענינם של הישוב מגרון ושכונת האולפנה בבית אל, אשר לטענת ארגוני השמאל נבנו על קרקע פלסטינית פרטית.