נוכחות יהודית בשבת בנצר

מאות מתושבי אלעזר עלו לאחר התפילה מהישוב לנצר, צעדו ב"דרך האבות" וערכו קידוש בחלקה אותה עקרו ערבים בשבוע שעבר.

אורנית עצר , ט"ו בחשון תשע"ב

עצים מושחתים בנצר
עצים מושחתים בנצר

בנצר שבין אעזר לאלון שבות שבגוש עציון החליטו להגביר את הנוכחות את היהודית לאחר שבשבוע שעבר עקרו ערבים חלקה שניטעה ע"י תלמידות ואף התפתחו עימותים במקום.

קרוב ל-250 תושבי אלעזר על משפחותיהם, יחד עם רב הישוב הרב אירם ומשפחתו, יצאו הבוקר (שבת) בשעה 10:30, לאחר התפילה, מהישוב וצעדו בנצר על שביל "דרך האבות", עד לחלקה של אדמות המדינה בה הערבים עקרו השבוע עשרות עצי זית. בחלקה נערך קידוש רבא והציבור קיבל הסבר מפי פעילי נצר ונשים בירוק אודות המאבק על אדמות המדינה באזור. הערבים שהיו בסביבה נדהמו מהנוכחות היהודית הבלתי צפויה.

בנשים בירוק מציינים כי מאות האנשים התפעלו מהנטיעות שנעשו ע"י היהודים באזור השומרות על אדמות המדינה. לעומת זאת התרעמו לנוכח בנייה בלתי חוקית של בית שנעשה באזור בשבועיים האחרונים ממש מתחת לאפו של המנהל האזרחי, "הציבור נקרא לפנות למנהל כדי להתריע על הבנייה הערבית הבלתי חוקית ולדרוש את הריסת הבית. כמוכן נקרא הציבור להגביר את הנוכחות היהודית בנצר, בשבת ובימי השבוע", מבקשים בגרעין נצר.

בגרעין מספרים כי הקמת העירוב לפני כחודש הקל מאד על הצעדה ועריכת הקידוש, "הייתה אווירה של התרוממות רוח ורצון עז בקרב כל האנשים להמשיך להיות שותפים במאבק על ארץ ישראל המתנהל בגבעות עשרות מטרים מביתם".

אנשי אלעזר הבטיחו להמשיך בשמירה על אדמות נצר מפני השתלטות ערבים. פעילי נצר ונשים בירוק יפעלו על מנת שגם בשבתות הבאות תהיה נוכחות יהודית בנצר.