מעמק הסיליקון לצה"ל

הכירו את בנימין (בן) לנג רק בן 18, איש הייטק מצליח, שעוזב את עמק הסיליקון בקליפורניה כדי לעלות לישראל ולהתגייס לצה"ל.

דוד לב , ט"ז בחשון תשע"ב

בנימין (בן) לנג
בנימין (בן) לנג
יח"צ

בנימין (בן) לנג כבר חווה הרבה בחייו. הוא עובד כיזם היי-טק – וכבר הצליח לייסד שלוש חברות. בקיץ שעבר, הוא גר בעמק הסיליקון בקליפורניה, הבית הרוחני של כל יזמי ההיי-טק בעולם.

עכשיו בנימין בן ה-18 עלה לארץ ישראל, ומתחיל לעבוד בחברת היי-טק.

רוב העולים מארצות הרווחה יודו שהם וויתרו על משהו חשוב כדי לעלות ארצה. בן וויתר על חיים שהרבה יזמים ישראליים היו עושים הרבה כדי להשיג. בקיץ שעבר, לדוגמה, בן עבד בחממת היי-טק עבור יזמים כמוהו, בני-העשרה, בעמק הסיליקון – והוציא רק $250 עבור מחיה. הסיפור המלא ב-  http://epiclaunch.com/summer-in-silicon-valley/

בן התקבל לתכנית בשל הניסיון שלו כיזם. "אני בניתי את העסק הראשון שלי בגיל 14, כשבניתי אתר למכירת חפצים בeBay. אחרי כמה שנים בניתי אתר בשם EpicLaunch, שנותן עצות ליזמים צעירים. אחר כך יסדתי אתר בשם MySchoolHelp, כלי שנותן לתלמידי תיכון פלטפורמה לעזור לאחרים בהכנה למבחנים ושיעורי בית".

לפני כמה חודשים, בן נתקל בהרפתקה מעניינת בחייו הצעירים: ניסיון לעקוף את החסימות באתר של העיתון הניו יורק טיימס, שפתוח במלאו רק למנויים. "גיליתי שהאתר בודק מי מנוי על ידי 'עוגיה', cookie",  בן הבין שיהיה אפשר לעקוף את המערכת בדרך פשוטה, על ידי מחיקת הcookie.

כדי לפרסם את התוכנה שכתב שממבצעת את המחיקה השיק בן אתר בשם freeNewYorkTimes.com – דבר שגרם לזעמם של אנשי העיתון. "בו ביום שקניתי את הדומיין קיבלתי מכתב מהם, שבו הם איימן לתבוע אותי. האיתור ושיגור המכתב היה מאוד מהיר",  הוא מוסיף.

עכשיו בן פותח בהרפתקה חדשה: החיים כישראלי. בן עלה ארצה לפני כמה חודשים, והוריו באו בעקבותיו. היום הוא עובד בסטארט-אפ ברחובות, והוא אמור להתגייס בחודש מרץ הבא. "אני מתכוון להישאר בישראל, לכן ראוי שאני אשתתף באותם החובות וחוויות שאחרים בגילי עוברים", הוא אומר.

בן גדל בניו יורק ולמד בישיבה תיכונית "רמז" במנהטן. כשהיה בכיתה ט' הוא בא עם משפחתו לגור לתקופה של שנה בארץ ולמד בתיכון ברעננה, שם הוא רכש את אהבתו לארץ. "מאוד התלהבתי מאותה השנה, וכבר אז החלטתי שהעתיד שלי נמצא פה", הוא אומר. משפחתו מצדיעה לו מאחר והוא עומד בהחלטתו – למרות היותו איש עסקים ממולח מעמק הסיליקון בקליפורניה.


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il