"האמת תוביל לניצחון"

מאות מתלמידיו ומוקירי זכרו של הרב מאיר כהנא הי"ד התכנסו הערב באולמי "היכל דוד" בירושלים במלאת 21 שנים להירצחו בניו יורק.

חזקי ברוך , י"ח בחשון תשע"ב

מיכאל בן ארי
מיכאל בן ארי
חזקי עזרא

מאות באזכרה לרב מאיר כהנא הי"ד

מאות מתלמידיו ומוקירי זכרו של הרב מאיר כהנא הי"ד התכנסו הערב (שלישי) באולמי "היכל דוד" בירושלים.  ברוך מרזל, תלמידו של הרב, אמר באזכרה "יותר ויותר אנשים מגיעים מידי שנה לאזכרה, גם כאלו אשר לא הכירו את הרב".

ח"כ מיכאל בן ארי, גם הוא תלמידו של הרב כהנא, ציין כי, "אני לא ממהר לגנות כמו כולם את פעולות 'תג מחיר' יש לי רשימת גינוי ארוכה מאוד של אנשים הפועלים נגד מדינת ישראל. היום כשאני בכנסת אני מבין יותר ויותר כמה הרב כהנא צדק".

"שאלו אותנו מה אנחנו מציעים, אמרנו כבר שהיה מישהו שאמר ברגישות ובנחישות זה לא משנה, צריך לשים לאויב סוף. אנחנו נמצאים כאן לא בגלל שאנחנו רוצים לשלם חוב לרב כהנא, אנחנו כאן כי הייתה לנו זכות ללמוד ממנהיג שראה לדורות. במהלך שלוש השנים האחרונות שלי בכנסת אני אומר אין מה לעשות, כהנא צדק", הוסיף בן ארי.

בן ארי סיפר לבאי האזכרה כי לצערו הוא קורא כל יום את עיתון "הארץ", "בחטאי אני קורא את עיתון הארץ, עיתון של טרוריסטים שאין כדוגמתו. אם אתה לא חושב כמותם, הלך עליך".

לסיום אמר בן ארי, כי עלינו ללמוד מהרב כהנא לא לעשות חשבון, "אני לא צריך שיאהבו אותי, אני לא צריך שיחבקו אותי, אני צריך לומר את האמת שלי ורק בדרך הזאת אנחנו נוביל לנצחון עם ישראל, להכות את אויבנו שוק על ירך הן את האויבים מבית והן את האויבים מבחוץ".

איתמר בן גביר אמר באזכרה, "בכנסת אומרים עלינו שאנחנו עושים להם מה שעשו לנו פעם, והיום דרכו של הרב כהנא סוגרת מעגל בכנסת, ואין ספק שהיום הרב כהנא יושב בשמים ומחייך. אנחנו משתדלים לסגור מעגל".טוען....