הערעורים נדחו: העיר חריש יוצאת לדרך

יגאל שחר יו"ר הועדה המיוחדת להקמת העיר החדשה, מדגיש שחריש לא תהיה לחרדים בלבד, "כבר היום יש שם משפחות רבות של כיפות סרוגות".

בני טוקר , כ' בחשון תשע"ב

שטח המועצה חריש-קציר. בקרוב בניה
שטח המועצה חריש-קציר. בקרוב בניה
אתר המועצה

אחרי עיכובים שכללו ערעורים שהוגשו נגד הקמת העיר חריש דחתה שלשום ועדת הערר של המועצה לתכנון ובנייה את רוב העררים נגד בניית פרויקט חריש 1 א.

יגאל שחר, יו"ר הועדה המיוחדת לתכנון ובנייה להקמת העיר חריש אומר לערוץ 7 שמדובר בבשורה של ממש. "בשלב הראשון ייבנו ששת אלפים יחידות דיור, אני מניח שבתוך מספר שבועות התכנית הסופית תהיה מוכנה וששה שבועות לאחר מכן שר הפנים יחתום עליה כנהוג ".

שחר מציין שכל הטענות של המערערים כאילו מדובר בעיר לחרדים בלבד נדחו על ידי ועדת הערר, "במשך השנים האחרונות הוגשו כל מיני ערעורים בין השאר נטען מדוע בונים עיר לחרדים, ומדוע משתמשים בשטחים פרטיים למרות שאגב הוצאנו אותם משטחי העיר, ועוד שלל טענות שנדחו. שר השיכון אריאל אטיאס כבר הודיע שהעיר פתוחה לכולם כולל לקבוצות של חילונים ובוודאי לכיפות סרוגות, כיום יש למעלה מארבעים משפחות כאלה שגרות בחריש".

הוא מקווה שתוך שנה יצאו הדירות לשיווק. "אני מניח שבתוך כמה חודשים יצאו המכרזים ובאמצע השנה הבאה נתחיל שיווק של הדירות, אני יודע שיש כבר היום קבוצות של אוכלוסיית שונות שמתארגנות לרכישה מרוכזת".