מדליית כסף בג'ודו לנערה משקד שבשומרון

שחר שגיא מהישוב שקד שבצפון השומרון גברה על מאות מתחרות מכל אירופה, וזכתה במדליית כסף בתחרות ג'ודו יוקרתית בלוקסמבורג.

ידידיה בן אור , כ"ג בחשון תשע"ב

חלוקת המדליות
חלוקת המדליות
באדיבות מוא"ז שומרון

הישג מרשים למדינת ישראל בתחרות הג'ודו היוקרתית "לורלוקס" (LORALUX), שהתקיימה בלוקסמבורג: שחר שגיא מהישוב שקד שבצפון השומרון גברה על מאות מתחרות מכל אירופה ואסיה וזכתה במדליית הכסף, הישג ראשון לישראלית בשנים האחרונות.

שחר שגיא, בת 15 וחצי, אלופת ישראל לשנת 2011 לנערות במשקל חופשי, החלה את לימודיה בתחום הג'ודו בהיותה בת 4 וחצי שנים בחוג של מתנ"ס שומרון  בישוב שקד, בו היא מתגוררת, עם המדריך גרישה סישינסקי מהישוב חרמש, אף הוא בצפון השומרון.

מאז שחר מתאמנת זו השנה האחת עשר, כשבשלושת השנים האחרונות היא חברה במועדון הג'ודו AI-KI-JI-TSU, בהנהלת יואל נחמיאס. במהלך השנים זכתה שחר בתחרויות רבות ומחזיקה במקום הראשון שנה חמישית ברצף באליפות חיפה ובמקום הראשון בתחרויות בינלאומיות רבות.

כאמור, לפני כחצי שנה, זכתה שחר במקום הראשון באליפות ישראל לשנת 2011.

בישוב שקד מספרים כי לפני כשלוש שנים הוקם בישוב מועדון ג'ודו בהנהלת המאמנת רחלי נחמיאס, המונה כ- 40 חניכים. שחר מתנדבת במועדון פעמיים בשבוע כעוזרת מאמנת וזוכה לתשבחות מצד הילדים וההורים בישוב. מדליית הכסף בתחרות הג'ודו היוקרתית ("לורלוקס" loraux), היא הישג מרשים לשחר שגיא, אשר בסביבתה  מספרים כי היא מכוונת רחוק: אולימפיאדת 2016.

"אנחנו שמחים וגאים בשחר שלנו" – אמרה אנט שגיא, אמה של שחר – "אנו גאים גם בהישגים הבינלאומיים וגם בהתנדבויות הרבות של שחר בתחום הג'ודו בקרב בני הנוער בישוב".

במועצה האזורית שומרון ובמתנ"ס שומרון ברכו את שחר על ההישג המרשים. "שחר מוכיחה כי ההתמדה והנחישות מובילים  להישגים נאים מאוד" - אומר גרשון מסיקה ראש המועצה - "שחר היא בוגרת טבעית של החינוך בשומרון ואנו גאים בה. המדליה הבינלאומית היא גאוה לשומרון בפרט ולמדינת ישראל בכלל. אנו נמשיך ללוות את שחר עד למדליה באולימפיאדת 2016" -  אמר מסיקה.