תושבי רחלים: מקווים שהישוב יוסדר

ארז בן סעדון, תושב הישוב רחלים, רואה פתח של תקוה בהחלטת בית המשפט בנוגע לצורך בהסדרה מהירה של הישוב רחלים שבשומרון.

בני טוקר , כ"ה בחשון תשע"ב

יקבלו פיצויים. רחלים
יקבלו פיצויים. רחלים
אתר המועצה האזורית שומרון

ארז בן סעדון תושב רחלים מקווה שהחלטת בית המשפט, לפיה על המדינה לפצותם בגין אי הסדרת הישוב מהווה סוף פסוק לכל הספקות, "עד היום ניזוקנו כלכלית וחברתית. קנינו בתים מעמידר שהיא חברת בת של משרד השיכון שילמנו במיטב כספינו, אף אחד לא אמר לנו אז שזה לא מורשה. פתאום כשרצינו להרחיב את הבתים התברר שאין לנו אישורים, שר הביטחון לא רצה לתת את החתימה".

בן סעדון מציין שאין שום סיבה שהיישוב רחלים לא יהפוך ליישוב חוקי לגמרי, "המקום הזה התחיל כהיאחזות נח"ל, במהלך השנים, רבים עזבו כי לא הייתה אפשרות לבנות. זה מקום שיושב במקום אסטרטגי חשוב, אנחנו תובעים שייתנו לנו לחיות. עכשיו בעקבות ההחלטה של בית המשפט אנחנו מתפללים שהממשלה תתעשת ושראש הממשלה ייתן את ההוראה לחתום על אישורי התב"ע. היישוב הזה יושב על אדמות מדינה שנקנו על ידי החטיבה להתיישבות".

לדבריו, התחושות בישוב טובות מאוד, "חששנו שבית המשפט יאמר שזה עניין מדיני, אנחנו שמחים שלעיתים יכולה להיות עדנה להתיישבות גם בבית משפט. מאידך אנחנו עצובים שהגענו לכזה מצב שכדי לקבל את הזכויות שלנו אנחנו צריכים לפנות לבית המשפט. אבל בהחלט אנחנו מקווים שרחלים תתרחב בעקבות ההחלטה".

מחברת עמידר נמסר בתגובה: "עמידר מכבדת את פסיקת בית המשפט ותפעל ליישמה".