"על השופט שחם לפנות את כס המשפט"

פעיל הימין נעם פדרמן תוקף במילים חריפות את השופט, אשר דחה את תביעת הדיבה שהגיש בעקבות מערכון בתכנית הסאטירה "ארץ נהדרת".

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ז בחשון תשע"ב

פדרמן
פדרמן
פלאש 90

פעיל הימין נעם פדרמן תוקף במילים חריפות את שופט בית משפט השלום בירושלים, עודד שחם, אשר דחה את תביעת הדיבה שהגיש נגד שידורי קשת, בעקבות מערכון בתכנית הסאטירה "ארץ נהדרת", וטוען כי פסיקתו מונעת משיקולים פוליטיים.

"מאחר והשופט שחם אינו מסוגל להפריד בין דעותיו הפוליטיות לעבודתו כשופט, ראוי הוא שהוא יפנה את כס המשפט לטובים ממנו", אומר הבוקר פדרמן.

נזכיר, כי שופט בית המשפט השלום בירושלים, עודד שחם, דחה על הסף את תביעתו של נעם פדרמן נגד שידורי קשת בגין מערכון ששודר בתכנית "ארץ נהדרת".

באחת מתכניות "ארץ נהדרת" שודר מערכון שעסק בתושבי היישוב היהודי בחברון. במסגרת המערכון, הוצגו דמויות הפוגעות בחיילי צה"ל וכן כאלה המתעללות בערבים. במסגרת הכתוביות בסופו של המערכון הוזכר נעם פדרמן כיוצר הסדרה וככותבה הראשי.

פדרמן גרס כי המערכון הוא מבחינת לשון הרע, לאחר שהוצג כאדם שדוגל בפגיעה בערבים ובחיילי צה"ל, אותם הוא מכנה נאצים. בית המשפט קיבל את טענות הנתבעים וקבע כי המערכון הינו מערכון סאטירי ועל כן יש להבין את הדברים המובאים בו בהקשר זה.

בית המשפט הדגיש כי במערכון יש אמירה הומוריסטית אשר אינה מתפרשת כטענה עובדתית ובמקרה זה אין בה משום לשון הרע במובן החוק. השופט כתב "מן הרגע שמתעורר דיון ציבורי שאינו במישור עובדתי - עמידותו של הנפגע צריכה להיות גבוהה יותר ועליו להיות נכון לספוג הערות ביקורתיות המתייחסות לדיון זה".