נהרס המאחז הערבי הצופה לכביש בגין

פעילות נמרצת של תנועת "רגבים" דחפה את גורמי האכיפה ובראשם המנהל האזרחי להרוס כפר לא חוקי ש"צמח" בנקודה שולטת על כביש בגין.

ידידיה בן אור , כ"ז בחשון תשע"ב

הורסים את הכפר
הורסים את הכפר
צילום: רגבים

כנראה שמנחם בגין צדק כשאמר יש שופטים בירושלים. הפעם הם התערבו לטובת "כביש בגין" אשר בירושלים ולמען הנוסעים בכביש.

פניות חוזרות ונשנות של תנועת "רגבים" – תנועה חברתית-סביבתית הפועלת בין השאר בנושאי אכיפת החוק בתחום הבניה -, לגורמי האכיפה, הביאו להריסתו הבוקר, (ה'), של כפר ערבי לא חוקי שנבנה במשך שנים באזור גבעת זאב צמוד לכביש בגין בירושלים, בידי המנהל האזרחי.

הכפר היווה סכנה בטחונית חמורה לעוברים על הכביש הן מעצם מיצובו הגבוה והן מעמדת התצפית הנוחה על העוברים בכביש הראשי והמרכזי.

במכתב ששלחה "רגבים" לרשויות האכיפה נכתב: "קרבתו של המאחז לכביש תוך היותו בעמדה גבוהה ושולטת ובכך מהווה ללא כל ספק פוטנציאל של סיכון בטחוני לעוברים בדרך ראשית וחשובה זו....הסיכון הביטחוני הנשקף מהמבנים והמאחז הנבנים ומתעבים לאור יום ועובדת היותם של המבנים בשלבי בניה התחלתיים אמורים למקם את הטיפול במבנים ואת נקיטת הליכי האכיפה בראש סדרי העדיפויות, וזאת בשים לב להודעותיה הרבות של המדינה לבג"צ ולפיהן הטיפול במה שמכונה "בב"ח בטחוני" מצוי בראש סדר העדיפויות וכך גם ביחס לטיפול במבנים המצויים בשלבי בנייה התחלתיים".

כאמור , הבוקר, הרס המנהל האזרחי את הכפר הלא חוקי והנוסעים על הכביש יוכלו מעתה לנסוע בבטחה וללא סכנה.

מתנועת "רגבים" נמסר, כי "מעבר להיותו של הכפר לא חוקי, היווה הכפר עמדת תצפית נוחה למתרחש על הכביש העמוס ברוב שעות היום ויצר סיכון בטחוני חמור לעוברים והשבים. אנו שמחים שהמנהל נענה לפניותינו הרבות והרס את מה שלא היה אמור להיבנות מלכתחילה. עכשיו רק נשאר לנסוע לאט ולהיזהר מתאונות דרכים".