הורי התינוקת מירושלים "זהו נס של ממש"

הורי הילדה שאושפזה במצב אנוש לפני שלושה שבועות מספרים כי בתם חיה אפרת החלה לנשום בכוחות עצמה.

אפרים מורנו , כ"ז בחשון תשע"ב

חיה אפרת בת הדס
חיה אפרת בת הדס
המשפחה

הורי התינוקת מירושלים, חיה אפרת בת הדס,  שניצלה בנס לפני שלושה שבועות ממקרה של מוות בעריסה, פונים היום (חמישי) במכתב חדש לציבור.

במכתבם מספרים ההורים כי בתם נושמת בכוחות עצמה "שלושה שבועות רצופים אושפזה חיה אפרת שלנו בטיפול נמרץ, אנו שמחים ומתרגשים לספר כי הבלתי יאומן קרה! הרופאים הכריזו שחיה אפרת יצאה מסכנת חיים ואף החלה לנשום בכוחות עצמה".

הוריה של חיה אפרת מודים לכל המתפללים הרבים "זהו נס של ממש ואין לנו ספק שאך ורק התפילות הרבות והקבלות של עם ישראל הן אלו שסייעו לכך, הסבר טבעי לעובדה שתינוקת שהגיעה לבית חולים ללא דופק ונשימה הצליחה לשרוד – אינו קיים! בעקבות השיפור הגדול אף זכינו בימים אלו לצאת מ"טיפול נמרץ" וכעת אנו פותחים פרק ב' בסיפורה של חיה אפרת שלנו, עם שיקום בבית החולים השיקומי אלי"ן".

מצבה של חיה אפרת מוגדר עדיין כקשה מאוד, ועל אף שהיא התעוררה לחלוטין יש עדיין מערכות רבות בגופה שלא שבו לתפקד. היא פוקחת עיניים אך אינה מצליחה לראות, היא לא מסוגלת לבכות וקשה לדעת עד כמה (אם בכלל) היא שומעת.

לסיום מבקשים הוריה של חיה אפרת להמשיך ולהתפלל לרפואתה השלמה "אנא העתירו בתפילה שחיה אפרת המתוקה תזכה להיות בריאה בכל רמ"ח איבריה ושס"ה גידיה – בריאה בגופה ובנפשה. שהיא תצליח לאכול בכוחות עצמה, לבכות (ובהמשך גם לדבר), שעיניה יוכלו לראות, אוזניה יוכלו לשמוע והיא תצליח לנוע וללכת כיתר בני גילה. בורא עולם השאיר את חיה אפרת שלנו בחיים ובוודאי יש לה ייעוד בעולם, אנא, עזרו לה ולנו למלאות אותו. מודים לכם על הכל!"

לפני כשלושה שבועות בעת שינה במעון בשכונת בית וגן בירושלים, הפסיקה אפרת לנשום. אחת המטפלות במקום, אחות בהכשרתה החלה להנשים את התינוקות עד הגעת הצוות הרפואי, לאחר מכן, עם הגעת כוחות מד"א פונתה אפרת במצב אנוש לבית החולים שערי צדק, שם אובחנה כמקרה של "מוות בעריסה". בהתייעצות עם הרב קנייבסקי הומלץ להורי הילדה להוסיף לה את השם חיה לפני השם אפרת.

לפניות והצעות לכתב: efraim@a7.org