קדימה למהפכה הדיגיטלית!

חברת דיסקרטיקס (Discretix), המפתחת פתרונות אבטחת מידע, מציעה דרך בטוחה לסכל את פעילות ההאקרים ברחבי הרשת.

דוד לב , כ"ט בחשון תשע"ב

אייפד
אייפד
יח"צ

יש מגוון רב של תכניות-מנע נגד האקרים, אבל אם לומר את האמת – ההאקרים תמיד מצליחים לעקוף את המחסומים שמציבים בפניהם.

כיום, יש להם הרבה יותר הזדמנויות לממש את זדונם, בשל העובדה כי הרבה מהמידע שאנחנו צורכים בשביל עבודה או צרכים פרטיים נמצא ב"ענן" – השרתים המרוחקים שאנחנו צריכים להתחבר אליהם כדי להיות פרודוקטיביים.

לא רק שהמידע חשוף לסכנות האינטרנט – אנחנו צורכים את המידע דרך כל מיני מכשירים, כמו מחשבי נייד, מכשירים סלולריים, טבלאטים כגון האייפד, ואחרים. בקיצור, המצב היום הוא בעצם חגיגה להאקארים, בשל "נקודות הפריצה" הרבות.

מסתבר שהמכשירים הקטנטנים והרבים שברשותנו מהווים אפשרויות פז לעבודת הפלישה של ההאקרים. כאן לא המקום לפרוט אבל יש עשרות, אם לא מאות, של סיפורים שמתארים את הקלות בה יכולים האקרים לחשוף את המידע  דרך מכשירים אלו. וכפי שציינו, אין מערכת הגנה המבוססת על תוכנה software based solution שהאקרים טובים לא יצליחו בסופו של דבר לפרוץ .

בחברת דיסקרטיקס, discretix, http://www.discretix.com, אומרים כי יש דרך אחת בטוחה לסכל את פעילות ההאקרים: מערכת הגנה שמוטבעת – פיזית – בתוך מכשירים כמו אייפון. דיסקרטיקס פיתחה מערכת הגנה שמהווה חלק מובנה בתוך המכשירים, שמיועד להגן במיוחד על כונני פלאש, flash drives, החלק העיקרי של רוב המכשירים החדישים.

כדי לנטרל את מערכת ההגנה, האקר יצטרך לפרוץ פיזית לתוך המכשיר כדי להוציא את השבב שבו מוטבעת מערכת ההגנה – פעולה שכמובן תביא להרס כליל של המכשיר.

דיסקרטיקס מצליחה להגן על המידע הפרטי שלנו מהאקרים. אבל החברה גם מגינה על משהוא נוסף – בעצם היא מגינה על "המהפכה הדיגיטלית", חלק גדול מהעתיד הדיגיטלי מבוסס על הביטחון שיש לספקי מידע ותוכן שהפריטים שהם מפיצים בטוחים – מגניבת האקרים, מלקוחות שלא שילמו עבור תכנים, ומעיניים שאין להם ענין במידע הפרטי של לקוחותיהם.

דיסקרטיקס כבר עובדת עם כמה חברות גדולות ומפיקה מערכות הגנה שמוטבעים בתוך כל מיני מכשירים. חברות אלו לא חוששות שהאקר יפרוץ את מערכות ההגנה במכשירים שלהם, ויכולות להציע מגוון יותר רב של שירותים דיגיטליים עבור לקוחותיהם. כך שדיסקרטירס מהווה חלק עיקרי ועקרוני בפיתוח מדיניות הדיגיטלית של חברות שהמידע שעובר במכשיריהן מוגן על ידי דיסקרטיקס. בעצם ההמצאה של דיסקרטיקס לא רק שומרת על מידע – היא שומרת על המהפכה הדיגיטלית כולה!


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il