אושר: הטבות לקשישים המקבלים קצבת נכות

ועדת העבודה והרווחה אישרה הטבות לקשישים המקבלים קצבת נכות. ההטבות כוללות: הנחות בארנונה, הנחות בקופת החולים ובתרופות.

חזקי ברוך , ב' בכסלו תשע"ב

בית אבות קשישים זקנים
בית אבות קשישים זקנים
צילום: פלאש 90

ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת בראשות ח"כ חיים כץ (ליכוד) אישרה היום תקנות לפיהן אזרח ותיק שמקבל קצבת זקנה לנכה יהיה זכאי לאותן הטבות המוענקות לאזרח ותיק שמקבל גמלת הבטחת הכנסה.

ההטבות כוללות: הנחה בתשלומי ארנונה, הנחה בתשלום דמי חבר בקופת חולים, הנחה בתשלום בעד תרופות הכלולות בסל שירותי הבריאות, קבלת מענק חימום והנחה בתשלום לשירותי בזק.

עם אישור התקנה ייכנס לתוקף חוק האזרחים הוותיקים (של חברי הכנסת אילטוב, מטלון, עמאר, שמטוב ואלקין) שחוקק בכנסת בשנה שעברה. החוק ביקש שלא להפלות את מקבלי קצבת הזקנה לנכה אשר רמת הכנסתם גבוהה אך במעט ממקבלי הבטחת הכנסה, ולהעניק להם הטבות זהות.

בהתערבות יו"ר הוועדה, ח"כ חיים כץ, ולבקשת חברי הכנסת אלקין ושמטוב, הסכימו נציגי משרדי הממשלה בדיון להחיל רטרואקטיבית את ההנחות בארנונה (החל ב-1 ביוני 2011) ואת מענק החימום (החל ב-1 באוקטובר 2011).

ליאת זק, מנהלת אגף רגולציה בבזק, הביעה בדיון הסתייגות מהתקנות הקובעות הנחה בתשלום לשירותי בזק, ציינה כי הדבר נעשה ללא שימוע וקראה להחיל את התקנות על כלל מפעילי הטלפוניה בארץ.

הלל דשן, ראש אגף תקציבים בשירותי בריאות כללית, ציין כי הממשלה לא נתנה את הדעת על כך שההנחה המבוקשת בתשלום דמי חבר בקופות חולים גורמת לתוספת עלות נכבדת על קופות החולים.עם זאת, כאמור, אישרה ועדת העבודה והרווחה פה אחד את התקנות האמורות, וכולן, למעט ההנחה בארנונה ומענק החימום, ייכנסו לתוקף חודש לאחר פרסומן.